Ruszyła ofensywa filmów fabularnych o polskich artystach. Jesienią mają się rozpocząć zdjęcia do biograficznego obrazu o malarzu Władysławie Strzemińskim w reżyserii Andrzeja Wajdy. W roli głównej wystąpi Bogusław Linda. Trwają też prace nad filmem o rodzinie Beksińskich. Ojca, malarza, który został zamordowany- zagra Andrzej Seweryn, w rolę ekscentrycznego syna Tomasza, który popełnił samobójstwo, wcieli się Dawid Ogrodnik. Natomiast Karolina Gruszka została Marią Skłodowską-Curie. Premiera filmu w zagranicznej koprodukcji planowana jest na 2016 rok. Jednak największą niespodzianką może okazać się rola Borysa Szyca w obrazie fabularnym o życiu i twórczości Tadeusza Kantora. Wcielenie się w postać wybitnego twórcy teatralnego może stać się dla Szyca szansą powrotu do rzetelnego aktorstwa i prawdziwego kina. Aktor solidnie się przygotowuje, odchudza i ćwiczy charakterystyczną gestykulację swojego idola. „Byłem wychowany w kulcie Kantora – wspomina Szyc. Rodzicie studiowali na krakowskiej ASP, chodzili na jego spektakle, które potem mama, cała przejęta, mi streszczała. Długo byłem przekonany, że zostanę artystą krakowskim. Traktuję tę rolę – to, że do mnie przyszła – w kategoriach metafizycznych.” Czy Borysowi uda się zetrzeć plamę na aktorskim honorze, jakiej nabawił się występując w gniocie wszechczasów zatytułowanym „Kac Wawa”? Przekonamy się niebawem.

*
Krystyna Sienkiewicz, aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna, ulubienica publiczności, opowiada o powrocie na scenę i do zwykłego życia po ciężkim udarze mózgu: „Musiałam się w szpitalu podpisać pod dokumentem. Nie umiałam. Nie wiedziałam kim jestem. Miałam tylko ciało podłączone do kroplówki, nic więcej. Wróciłam do domu. Logopedka mówi – powtórz pies, bocian. To ja rysowałam kota, psa, bociana. A teraz zaśpiewaj „100 lat”. I zaśpiewałam bezbłędnie. Okazało się, że pamiętam wszystkie moje piosenki. Uczyłam się mówienia śpiewem.” Aktorka, która urodziła się przed wojną, na scenie „gubi swój wiek”, kpi z niego w zabawnych monologach, obśmiewa. Co jest kluczem do wiecznej młodości?: „Zawód, który sobie wymyśliłam – odpowiada Sieniewicz. Jestem jak znaczek na kopercie. Przyklejam się do ludzi na widowni. Zawsze mi się wydaje, że każdego widzę z osobna. I dla niego jestem.” Na pytanie czy boi się śmierci, artystka odpowiada słowami piosenki: „Na mnie nie robi żadnych wrażeń/ Chuda kostucha z pretensjami/ Biorę monolog i bagaże/ I oto jestem między wami/ A gdy mnie wezwie Bóg staruszek/ I bosa stanę u bram raju/ Powiem mu: Boże, wracać muszę/ Mam dwie imprezki w Biłgoraju.”

*
W sezonie ogórkowym prasa kolorowa rozpisuje się na temat ciąż, tych prawdziwych i domniemanych. Żona przystojnego i bogatego piłkarza Roberta Lewandowskiego, Anna, została nazwana przez Marcina Gortata, jedynego Polaka w NBA, „sexy mamą”, co obrodziło falą spekulacji nt. stanu, w jakim sportsmenka i trenerka fitness obecnie się znajduje. Z kolei Sebastian Karpiel – Bułecka planuje urlop ojcowski, gdy tylko przyjdzie na świat jego pierwsze dziecko. Podobno muzyk odwołał planowane koncerty, by pomóc swojej pięknej partnerce, Paulinie Krupińskiej, w pierwszych tygodniach po porodzie. Piotr Kraśko, dziennikarz telewizyjnych „Wiadomości” oszalał z radości na wieść, że jego żona, Karolina Ferenstein spodziewa się trzeciego dziecka. Mówi się, że para marzyła o dużej rodzinie i przez lata starała się o jej powiększenie. Panowie muszą tylko uważać, by wraz z narodzinami dzieci, nie… przytyć. Jak bowiem donoszą amerykańscy naukowcy, najnowsze badania pokazują, że problemy z powrotem do wagi sprzed ciąży mają nie tylko mamy, ale również ojcowie. Mężczyźni tyją po urodzeniu dziecka średnio 10-20 funtów, czyli jakieś 5-10 kilogramów.

*
Jeśli o tyciu w ciąży mowa – cały świat zastanawia się, jak bardzo przybierze na wadze Kim Kardashian, która spodziewa się drugiego dziecka. Celebrytka twierdzi, że tym razem będzie pilnować diety i regularnie ćwiczyć. Osobistego trenera wynajęła również dla swojej trzyletniej córeczki. „To zupełnie normalne, że chce, żeby North była w formie już w tak młodym wieku. W Hollywood robią tak wszyscy”- mówi ekspert. Kim i jej małżonek, Kanye West uważają, że mała ma „duszę gwiazdy” i trzeba zrobić wszystko, by miała idealną figurę i grację, która „przyda się na wybiegu dla modelek”. Prywatny trener, stylista i dietetyk dla dziecka, które jeszcze nie nauczyło się mówić, to na pewno nie jest „normalne”. Psychologowie biją na alarm. A w sieci kolejne newsy o życiu tej dziwacznej pary biją rekordy popularności. Ciekawe, jakie życie czeka dzieci dorastające w świecie reflektorów, w którym wszystko jest na sprzedaż?

m