Borowina jest jednym z najcenniejszych darów natury. Borowiną wspomaga się leczenie stanów zapalnych, schorzeń mięśni, kości i stawów, a nawet chorób kobiecych. Ponadto po zabiegu borowinowym, np. kąpieli czy okładach, skóra jest gładka jak aksamit.

W dzisiejszych czasach wielu z nas zmaga się z chorobami o podłożu reumatycznym, chorobami zwyrodnieniowymi stawów, czy różnego rodzaju urazami. Wszystkie te przypadłości powodują chroniczny ból mięsniowo-stawowy oraz sztywność stawów.

Na rynku dostępnych jest wiele tabletek przeciwbólowych oraz różnego rodzaju maści, jednak ich stosowanie wiąże się często ze skutkami ubocznymi, których za wszelką cenę powinniśmy unikać. Na szczęście istnieją substancje, naturalnie występujące w przyrodzie, które mogą uśmierzyć ból oraz przywrócić sprawność.

Jedną z nich jest borowina.

Borowina, to przede wszystkim ogromne bogactwo cennych substancji organicznych: kwasy humusowe oraz fulwonowe, węglowodany, garbniki, bituminy, białka, żywice, mikro- i makroelementy. Niezwykłym składnikiem są związki o działaniu estrogennym, oddziałujące na korę nadnerczy i stymulujące czynności jajników, co wykorzystuje się w leczeniu chorób kobiecych.

Borowina zawiera również bardzo dużo substancji nieorganicznych, przede wszystkim rozmaite sole (żelazowe, wapienne, glinkowe) i krzemionkę. Kwasy organiczne i sole nadają jej właściwości ściągające, przeciwzapalne, bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Dlatego zabiegi z użyciem borowiny powodują regenerację naskórka i uszkodzonych tkanek, a także zwiększenie ukrwienia skóry.

Borowiny były stosowane w medycynie naturalnej do leczenia różnego rodzaju urazów już od dawna. Znane były także ze swych właściwości przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Po raz pierwszy zastosowano je w Polsce do zabiegu leczniczego w 1858 roku w Krynicy.

WSKAZANIA DO ZABIEGÓW BOROWINOWYCH

  • rwa kulszowa
  • okres zdrowienia po urazie lub operacji
  • zwyrodnienia stawów
  • zesztywniające zapalenie stawów
  • porażenia
  • zapalenia przydatków, macicy
  • zrosty jajników
  • nerwobóle
  • choroby zapalne wątroby
  • choroby żołądka

Borowina swoje właściwości lecznicze zawdzięcza dużej pojemności cieplnej oraz słabemu przewodnictwu ciepła, a jednocześnie ogromnemu bogactwu związków biochemicznych, wśród których ogromne znaczenie mają kwasy huminowe. Kwasy te odpowiadają za charakter bakteriobójczy, wirusobójczy oraz przeciwzapalny zabiegów borowinowych.

Działanie lecznicze borowiny: miejscowe przegrzanie tkanek, wzrost metabolizmu komórkowego, rozluźnienie mięśni, wzrost rozciągliwości kolagenu, ułatwienie odpływu chłonki, przyspieszenie wchłaniania wysięków, hamowanie powstawania mediatorów stanu zapalnego, działanie garbujące, ściągające oraz sorpcyjne, wzrost diurezy, normalizacja pH soku żołądkowego, wzrost wydzielania żółci, działanie bodźcowe na gruczoły dokrewne.

Pamiętajmy, że walkę z chronicznym bólem można wygrać. Istnieją sposoby na poprawę kondycji fizycznej oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych bez konieczności zażywania leków, które mogą być niebezpieczne dla żołądka.

Koniecznie wstąp do Markowej Apteki i zapytaj o plastry borowinowe! Pokonaj ból raz na zawsze! Zapraszamy!