Dzwonienie w uszach posiada swoją łacińską nazwę: tinnitus auris.

Szum, czy dzwonienie w uszach to męcząca dolegliwość, dotykająca wielu osób. (Statystyki mówią o jednej na pięć osób.) Osoba na nią cierpiąca słyszy szumy w uszach i głowie, podczas gdy w otoczeniu brak jest takich bodźców akutystycznych. Szumy w uszach bywają określane jako brzęczenie, dzwonienie, gwizdanie, tętnienie.

Szum w uszach może być wynikiem urazu głowy. Może też pojawiać się na skutek zażywania pewnych leków. Jednak najczęściej przyczyny dzwonienia w uszach należy dopatrywać się w upośledzeniu narządu słuchu. Ślimak jest częścią ucha wewnętrznego. Składa się z małych, niewidocznych gołym okiem komórek czuciowych (inaczej komórek rzęskowych). Jeżeli niektóre komórki zostaną uszkodzone, mogą odbierać niewłaściwe sygnały dźwiękowe.

Jako okazjonalny epizod nie jest niczym ponad drobną niedogodność. Jednak przewlekłe dzwonienie w uszach jest zupełnie inną sprawą. Sposoby terapii rozciągają się od środków farmaceutycznych po urządzenia maskujące nieustanny dźwięk, jednak nie ma radykalnego leczenia.

Szumy nie zawsze nawracają – bywa tak, że znikają równie szybko, jak się pojawiły. Niestety, statystyki nie są optymistyczne: z długimi, kilkuminutowymi szumami walczy aż 20 proc. z nas.  Przyczyny?

Wiadomo, że szumy powstają niezależnie od zewnętrznych bodźców akustycznych i że cierpi na nie wiele osób, które mają zdiagnozowany niedosłuch. Pojawiają się częściej u osób starszych, nasilają się w kilku sytuacjach: podczas wzmożonego stresu, przemęczenia i w wyniku zmiennego ciśnienia atmosferycznego. Żeby dokładnie rozpoznać przyczyny, trzeba najpierw określić, czy szumy są zjawiskiem obiektywnym.

Na rynku farmaceutycznym istnieją środki, które w znacznym stopniu mogą zredukować objawy szumu w uszach oraz zdecydowanie poprawić jakość życia osób zmagających się z tą dolegliwością.  Jednym z takich środków jest „TINNI FREE”.

Jest to niesamowicie bogaty i zróżnicowany kompleks witamin, minerałów oraz ziół, które w znacznym stopniu zmniejszają objawy. Już po kilku dniach szum w uszach jest wyraźnie mniej intensywny, a dolegliwości bólowe się zmniejszają.

Zdarza się, że mimo konsultacji z lekarzem oraz wykluczeniu poważnych chorób, objawy się utrzymują. Warto jest wtedy sięgnąc po środki, które poprawią jakość życia.

W składzie „TINNI FREE” znajdziemy:

· Witaminę A, B1 oraz B3, kwas foliowy i witaminę B12, które ochraniają oraz usprawniają funkcję układu nerwowego,
· Magnez, cynk, selen, koper, mangan oraz chrom – minerały, wzmacniające słuch, zmniejszające dolegliwości bólowe, które moga być związane z szumem w uszach.
· Oraz, kompleks ziół aminokwasów: arginina, acetylocysteina, żeń szeń, wyciąg z owoców granatu, kwas alfa liponowy, bezzapachowy czosnek, imbir, winpocetyna, inozytal oraz koenzym

Q10 – jest to kompleks o niezwykle wysokim potencjale, dzięki blofawodoidom oraz aminokwasom, zwiększa przepływ krwi w mózgu, usprawniając słuch oraz ogólną funkcję układu nerwowego. Dzieła również przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo.

Jeśli cierpisz na tzw. szum w uszach i szukasz produktu, który wreszcie pozwoli ci się z nim uporać, koniecznie wstąp do Markowej Apteki i zapytaj o „TINNI FREE”.  Zapraszamy!