Nowojorski Klub Podróżnika związany jest ze Wspólnotą Dobrego Samarytanina z Nowego Jorku. Ten związek ukazuje między innym ostatnia majowa pielgrzymka Klubu do Włoch.

 

 

Pielgrzymi byli zauroczenie pięknem włoskich krajobrazów oraz bogactwem duchowym i architektonicznym Wiecznego Miasta. Sprawowali Msze św. w przepięknych kościołach, gdzie serca w hymnie dziękczynienia wyrywały się ku Bogu. Byli jednak świadomi, że na świecie są miejsca ogromnej biedy, gdzie trzeba walczyć o przeżycie, a wierni gromadzą się na modlitwę pod gołym niebem lub w ledwie zadaszonych szopach. Tak jest w Tanzanii, gdzie siostra Rut przy wsparciu Wspólnoty Dobrego Samarytanina i licznych hojnych ofiarodawców buduje sierociniec dla dzieci. Wybudowano także kościół, który będzie służył dzieciom i okolicznej ludności.

Teraz jesteśmy na etapie wyposażania kościoła w sprzęt i szaty liturgiczne, aby jak najszybciej na ołtarzu była sprawowana Najświętsza Ofiara.

Równocześnie zbieramy pieniądze na otynkowanie wewnętrza kościoła, założenie elektryczności i wykonanie ławek.
Kilka miesięcy temu ufundowano piękne tabernakulum w kształcie serca. Pielgrzymi z Nowojorskiego Klubu Podróżnika w duchu wdzięczności za łaskę podróżowania, poznawania świata postanowili dołożyć się do tego wspaniałego dzieła. Małgorzata, koordynatorka Wspólnoty Dobrego Samarytanina zapoznała pielgrzymowiczów z dziełem siostry Rut w Tanzanii. W odpowiedzi na jej słowa otwarły się nie tylko serca pielgrzymowiczów, ale także portfele. Pielgrzymi ofiarowali 1545 dolarów i 250 Euro.

Za zebrane pieniądze kupiono kielich mszalny z pateną, kielich i puszkę na komunikanty, kropielnicę z kropidłem na sumę 770 Euro. Wszystko zakupiono w Watykanie i Asyżu.

Siostra Rut wzruszona ofiarnością popłakała się z radości, mówiąc, że ten dar ma dla niej szczególną wartość, bo jest zakupiony w mieście jej ulubionego świętego, św. Franciszka.

Zostało jeszcze 929 dolarów. Ta suma zostanie przeznaczona na zakup monstrancji, ornatów i innych rzeczy potrzebnych do sprawowania liturgii. Oczywiście jest to suma niewystarczająca, dlatego szukamy kolejnych ofiarodawców, aby skompletować sprzęt liturgiczny do wybudowanego kościoła w sierocińcu. Szukamy ofiarodawcy monstrancji. Jego nazwisko będzie na niej wygrawerowane.

Wszystkim hojnym Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!! Wykaz ofiarodawców znajduje się na stronie: nytravelclub.com.pl w sekcji Afrykańskie misje – Podziękowanie ofiarodawcom.

 

Ofiary na ten cel możemy składać: NUMER KONTA #1337538
POLISH &SLAVIC FCU
140 GREENPOINT AVENUE
BROOKLYN, NY 11222
ABA # 2260082022

CZEKI WYPISUJEMY NA: NATIVITY BLESSED VIRGIN MARY CHURCH. W MEMO DOPISEK: AFRICAN ORPHANAGE CHARITY.
Przesyłamy je pod adres: Nativity BVM Church, Attn. African Orphanage Charity 101-41 91st Street, Ozone Park, NY 11416.

 

Serdeczne Bóg Zapłać,

Ks. Ryszard Koper