CODZIENNIE wstajesz, codziennie się ubierasz i rozbierasz, codziennie się zastanawiasz jaki będzie dzień, codziennie walczysz ze strachem albo z niechęcią, codziennie sprawdzasz Facebook’a, codziennie stawiasz pytania jakie to Twoje życie jest i będzie?
CZASAMI ponosi Cię gniew, czasami roznosi Cię radość, czasami zgadzasz się na zło, czasami dajesz się ponieść emocjom, czasami „obsmarujesz” bliźniego, czasami zapomnisz, że trzeba być dobrym człowiekiem, czasami zbyt dużo czasu ucieka Ci przez palce.

BYWA, że czujesz się samotny we własnej rodzinie czy wśród własnych przyjaciół. Bywa, że planujesz przyszłość choć nie masz wpływu na jutro. Bywa, że masz żal, bo nie tak miało być. Bywa, że złoszczą Cię Twoi domownicy. Bywa, że przemykasz oko na grzech …Bywa, że masz po prostu dość.

NIGDY nie chciałeś nikogo zabić, ale jednak krzywdzisz innych słowem. Nigdy nie chciałeś żyć w cieniu innych, ale śmiało rzucasz cień na innych plotkami. Nigdy nie szukałeś kłopotów, ale złu nie potrafisz powiedzieć DOŚĆ. Nigdy nie chciałeś żyć życiem innym, ale bardzo często porównujesz się z innymi. Nigdy nie prosisz Boga o to czego nie masz, tylko wciąż prosisz o to czego masz za mało.

DZIŚ proszę Cię byś zgodził się na to, żeby ADWENT Cię zmienił.

Dziś proszę byś dał sobie spokój z planami na przyszłość, z krzywdzeniem innych. Dziś proszę Cię pozwól dobremu Bogu zatrzymać się u Ciebie. On chce Cię odnaleźć bo wierzy w Ciebie CODZIENNIE.

Czy to nie jest wspaniałe, że dobry, nienarzucający się nikomu Bóg chce być z Tobą ZAWSZE a nie tylko BYWAĆ u Ciebie jak zbliżają się ś w i ę t a…

 

Trzymaj się dzielnie kimkolwiek jesteś drogi czytelniku!

 

o. Paweł Bielecki