Choroby układu sercowo – naczyniowego to bolączka zarówno osób w wieku podeszłym, jak i tych nieco młodszych.

 
Coraz mniej czasu poświęcamy na aktywność fizyczną, nasza dieta pozostawia wiele do życzenia, jest niepełnowartościowa i zawiera wiele niezdrowych, przetworzonych pokarmów. Skutkuje to rozwojem miażdżycy, a w konsekwencji zwężeniem naczyń i chorobami związanymi z niedostatecznym odżywianiem tkanek i narządów (np. choroba tętnic obwodowych), a także oderwaniem się płytki miażdżycowej i utworzeniem zakrzepu lub zatoru, prowadząc do zawału serca, czy udaru.

 

Główne czynniki ryzyka chorób układu serca to:
1. Wysoki cholesterol LDL („zły cholesterol”), niski HDL („dobry cholesterol”).
2. Palenie papierosów oraz alkohol.
3. Nadwaga/otyłość.
4. Brak aktywności fizycznej.
5. Zaawansowany wiek.
6. Nadciśnienie.
7. Cukrzyca.
Nadciśnienie tętnicze jest chorobą niezwykle powszechną, która dotyczy ponad 20 procent populacji.

 
Ciśnienie tętnicze to nacisk wywierany na ściany tętnic przez płynącą krew, która prowadzi tlen i środki odżywcze do tkanek. Siłą napędową tego procesu jest serce, pompujące krew do całego systemu tętniczego. Nadciśnienie to oczywiście zwiększone parcie na ściany tętnic, prowadzące do różnego rodzaju zaburzeń w całym układzie sercowo-naczyniowym.

 
W aptekach jest wiele preparatów wspomagających pracę serca. Można je zażywać, ale rodzaj i dawkowanie zawsze powinno się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Dlatego koniecznie, wstąp do Markowej Apteki i jeśli pragniesz wzmocnić serce zapytaj o idealny środek dla Ciebie, a na pewno pomożemy.

 

Jednym z takich produktów jest „Healthy Blood Pressure” firmy Dr. Rath
W „HearBeat” oprócz witamin: niacyny, B6, kwasu foliowego, witaminy B12 oraz wapnia, magnezu, selenu i potasu, które zmniejszają poziom homocysteiny (jeden z czynników rozwoju miażdżycy) wchodzą również:

 
Arginina – jest to prekursor w syntezie tlenku azotu, prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi, zwiększenia elastyczności błon, zwiększa ilość substancji odżywczych we krwi, przyspiesza regenerację po wysiłku i zwiększa masę mięśniową, stymuluje wydzielanie hormonu wzrostu.

 
Dodatkowo, zwiększa odporność organizmu, skraca czas gojenia się ran, zmniejsza ryzyko chorób serca, w tym zawału, zmniejsza tłuszczową masę ciała, przyspiesza cyrkulację krwi w organizmie

 
Kompleks ziół i wyciągów roślinnych, które wzmacniają serce, zwiększają przepływ krwi oraz wzmacniają ściany naczyń krwionośnych. Działają anturodnikowo i obniżają cholesterol. Są to m. in. wyciągi z: kasztanowca, głogu, pestek winogron, czosnku, borówki, zielonej herbaty oraz papryki ostrej.

 
Wyciąg z czosnku – Stwierdzono, że u osób z nadciśnieniem spożywających duże ilości czosnku przez dłuższy okres, ciśnienie skurczowe ulega obniżeniu. Hipotensyjne właściwości czosnku upatruje się w jego wpływie na wydzielanie przez śródbłonek naczyń czynników rozkurczających.

 
Witamina C i bioflawonoidy – Korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu krążenia (miażdżyca, żylaki). Rozkurczając naczynia krwionośne lekko obniżają ciśnienie krwi.

 
Przeciwdziałają agregacji płytek krwi. Zmniejszają ryzyko zakrzepów. Zmniejszają przepuszczalność, kruchość i łamliwość ścian naczyń krwionośnych.

 
Kurkumina – Działa przeciwzapalnie, zwiększa wytrzymałość i elastyczność naczyń krwionośnych

 

Serce jest najważniejsze! Nie czekaj na przykre konsekwencje tylko zadbaj o siebie już dziś!
Zapraszamy do Markowej Apteki!