Gerge Clooney bezpretensjonalnie wyznał podczas imprezy charytatywnej w Nowym Jorku: ” Z nas dwojga, to moja żona jest tą mądrzejszą w naszym małżeństwie”. Dla równowagi, jego makijaż stał się intensywniejszy.

#
Donald Trump nie daje sobie, a przy okazji i innym zapomnieć o tegorocznej ceremonii rozdania Oscarów. Zgłosił swoją gotowość do prowadzenia następnej. Co chyba znaczy, że zrezygnował ze startu w wyborach prezydenckich, no bo dwóch tych wydarzeń, to chyba jednak nie da rady obsłużyć swoją jedną osobą.

#
Warren Buffet – 84-letni miliarder, drugi najbogatszy człowiek świata, znany też z niekonwencjonalnych przekonań i poglądów- zdradził tajniki swojej diety. Otóż doszedł do wniosku, że jak się chce żyć długo i w zdrowiu, trzeba odżywiać się tak, jak lubią dzieci, najlepiej sześciolatki. – “Sprawdziłem statystyki zgonów i najniższe są właśnie wśród sześciolatków, więc wnioski nasuwają się same”- powiedział bez skrępowania w wywiadzie i zdradził, że wypija pięć puszek coca-coli dziennie, je lody na śniadanie i cały dzień podjada chipsy ziemniaczane.
Pragnących natychmiast zakosztować cudu tej nieskomplikowanej metody na długowieczność wypada lojalnie ostrzec; miliarder Buffet słynie też z poczucia humoru i lubi dowcipy, a poza tym ma olbrzymie udziały w koncernach produkujących składniki jego najnowszego menu, w samej Coca-Coli 16 miliardy dolarów. Z tym, że on ma udziały praktycznie we wszystkim. Jego podstawową zdolnością jest bowiem lokowanie pieniędzy w firmach przynoszących dochód. Jego majątek w zeszłym roku oszacowano na $72.8 miliarda.

#
Conrad Hilton – brat Paris, spadkobierca fortuny Hiltonów – wsiadł był na pokład samolotu rejsowego z Londynu do LA, doznał przypływu furii, zwymyślał pasażerów i załogę i próbował zostać drugim pilotem. Jego adwokat tłumaczy, że to wszystko przez tabletkę nasenną, którą wziął, bo chciał stresujący lot przespać. Dlatego też musiał zamknąć się w ubikacji z papierosem, żeby w spokoju wypalić swoją porcję.

#
Lupita Nyongo wystąpiła na oscarowej gali w wartej 150 tysięcy dolarów sukni od Calvina Kleina, wyszytej sześcioma tysiącami pereł. Suknia zaginęła z jej hotelowego pokoju w Hollywood, gdzie nienagannie piękna Lupita zatrzymała się na czas imprezy. Po kilku dniach suknię znaleziono wciśniętą pod umywalkę w jednej z łazienek. I zamiast rozczulić się nad uczciwością złodzieja, zakrzyczano; perły są fałszywe!

#
Oprah Winfrey przenosi się z Chicago do Los Angeles. Przez ostatnie cztery lata ona i część jej pracowników podróżowali między tymi miastami, bo trudno jej było porzucić Chicago, ale to jednak zbyt dla wszystkich męczące – powiedziała na konferencji prasowej. Gdy kupiła w 1990 Harpo Studios, budynek stał w ponurej, przemysłowej okolicy pełnej złomowisk. Postarała się i dofinansowała zagospodarowanie okolicy, która zamieniła się w willową, mieszkalną dzielnicę rodzinną. Ulica dochodząca do Harpos Studios została nazwana jej imieniem z inicjatywy burmistrza miasta. Jednak w Los Angeles już od 2011 roku działa The Oprah Winfrey Network – i w zeszłym miesiącu zakupiła dla tej firmy siedzibę w Hollywood. Na razie nie wiadomo, co się stanie z 200.pracownikami z Chicago.

#
“American Sniper”, film wyprodukowany i w reżyserii Clinta Eastwooda zarobił 450 milionów dolarów, był nominowany w sześciu kategoriach, w tym na najlepszy film roku, a Oscara dostał jedynie za montaż dźwięku, więc trwają dociekania dlaczego. Jedna z koncepcji głosi, że to z powodu lalki tulonej miłośnie w finałowej scenie, zamiast prawdziwego dzidziusia, co na dużym ekranie widać wyraźnie. Aż strach pomyśleć co będzie, jeśli twórcy pójdą tym tropem i wszystko będzie w filmach prawdziwe!

#
OJ Simpson przebywający w Lovelock Correctional Center w stanie Nevada ma nadzieję, że za dwa lata sąd przychyli się do jego prośby o skrócenie 33-letniego wyroku i w związku z tym zaczął się martwić. Jeden z najlepszych futbolistów amerykańskich obecnie waży 340 funtów i musi podpierać się laską, bo jego stawy kolanowe nie wytrzymują ciężaru. Dla przypomnienia: Simpson oskarżony został o zabicie swojej byłej żony i kelnera z restauracji, który akurat był uprzejmy odnieść do jej domu zostawione przez zapomnienie okulary. Sąd przysięgłych go uniewinnił, ale sąd cywilny przyznał rodzinom ofiar odszkodowanie w wysokości 33 mln.dolarów, tym samym uznając, że to jednak on był mordercą. Dziesięć lat później aresztowano go w Las Vegas w związku z włamaniem z bronią w ręku do pokoju hotelowego połączone z porwaniem. Postawiono mu w sumie dwanaście zarzutów i uznano winnym wszystkich. Groziła mu kara od 30 do100 lat pozbawienia wolności, skończyło się na 33 latach z możliwością warunkowego zwolnienia po dziewięciu latach. Była gwiazda sportu skarży się, że choć ma pieniądze i mógłby sfinansować sobie operację kolan u najlepszych specjalistów na świecie, zarząd więzienia nie chce mu wydać na to zgody i uważa, że najpierw powinien schudnąć i jeść mniej ciastek, lodów i wieprzowiny w tłustym sosie.

#
Miliarderów na Ziemi mamy obecnie 1,826, z czego 95 mieszka w Nowym Jorku. W tym – pięć kobiet. Najbogatszymi nowojorczykami pozostają od wielu lat; David Koch – 42.9 miliarda dolarów i były burmistrz Michael Bloomberg – 35,5 miliarda.
m