Kreatyna występuje naturalnie w naszym organizmie.

Czym jest kreatyna? To kwas N-metyloguanidynooctowy, przechowywany w niewielkiej ilości w mięśniach, a wytwarzany w wątrobie, nerkach i trzustce. Związek ten zbudowany jest z trzech aminokwasów: argininy, glicyny i metioniny. Dzienny obrót kreatyny u osoby o masie ciała 70 kg wynosi 2g, z czego połowa jest wytwarzana ze wspomnianych aminokwasów w organizmie, a reszta musi być dostarczona z pożywianiem (mięso, ryby). Kreatyna jest substratem do produkcji fosfokreatyny, która stanowi ważny zapas energii mięśniowej.

Ogólnie rzecz ujmując, kreatyna pomaga wytworzyć energię w organizmie. Kiedy ATP (adenozynotrifosforan) traci cząsteczkę fosforanu i zamienia się w ADP (adenozynodifosforan), potrzeba z powrotem przetworzyć ADP na ATP, aby wykorzystać ją jako źródło energii. W tym miejscu z pomocą przychodzi nam fosfokreatyna (popularnie zwana kreatyną). Fosfokreatyna dostarcza do ADP brakującą cząsteczkę fosforanu.

Właściwości kreatyny sprawiają, że może ona zmniejszyć zmęczenie występujące po treningu siłowym, w którym występuje duże zapotrzebowanie na energię. Kreatyna również pomaga w syntezie białek, co prowadzi do wzrostu masy mięśniowej oraz siły.

Dlatego też, dla wszystkich tych, którzy pragną zwiększyć masę mięśniową, trenować, ćwiczyć oraz dla tych, którzy zwyczajnie potrzebują więcej energii i siły, kreatyna jest niezwykle przydatnym suplementem.

Dodatkowo, unikalna forma kreatyny, dostępna w produkcie „CREATINE FUEL” firmy TwinLab, a mianowicie Monohydrat Kreatyny, jest niezwykle szybko przyswajalna przez nasz organizm.

Każda kapsułka zawiera 1200 mg czystej kreatyny. Zostało już naukowo udowodnione, że stosowanie kreatyny ma wpływ na:

  • Poprawę wydolności organizmu podczas intensywnych ćwiczeń;
  • Zwiększenie zdolności mięśni do wytwarzania energii;
  • Pomoc w syntezie białek, co stymuluje wzrost mięśni.

Kreatyna jest praktycznie najbardziej potwierdzoną naukowo substancją w świecie suplementów. Nazywana niekiedy Królową Suplementów wdarła się do świata sportu na dobre po 1992 roku.

Dzięki zwiększonemu poziomowi możliwa jest także skuteczna regeneracja, stąd rola kreatyny jest dwojaka (produkcja energii oraz anabolizm).

Pytanie pozostaje czy kreatyna może być stosowana również przez osoby, które nie ćwiczą regularnie na siłowni. Odpowiedź jest bardzo prosta: tak.

Jako, że kreatyna jest niezwykle silnym związkiem, który przyspiesza regenerację nośników energii, jest ona niezastąpiona dla wszystkich tych, którzy z różnych powodów chcą podwyższyć wydolność fizyczną oraz odbudować prawidłową masę mięśniowa.

Czy odczuwasz zmęczenie nawet przy minimalnym wysiłku fizycznym? Czy straciłeś na wadze i chciałbyś odbudować masę mięśniową? A może jesteś profesjonalnym atletą?
Niezależnie od tego, jaka jest Twoja odpowiedź na to pytanie, kreatyna jest jedną z metod na osiągnięcie wyznaczonego przez ciebie celu.

Nie zwlekaj więc, tylko koniecznie zajrzyj do Markowej apteki Pharmacy i zapytaj o kreatynę doskonałej jakości firmy TWINLAB. Zapraszamy!