Drodzy Czytelnicy, Szanowni Państwo

Już cieszyliśmy się z wygasającej pandemii, która na wiele miesięcy sparaliżowała świat, kiedy wybuchła wojna. Nikt się jej nie spodziewał, a na pewno nie w takiej dramatycznej postaci. Jej przebieg i skutki są trudne do przewidzenia, ale w ten czy inny sposób już teraz dotyka nas wszystkich – odbiera poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Zastanawiamy się, jak żyć w takim nieprzewidywalnym świecie, jak budować przyszłość swoją i najbliższych.
Można tylko krok po kroku robić swoje, najlepiej jak potrafimy. Pomagać tym, którzy są daleko, nie zapominając o potrzebujących, których mamy wokół siebie. To jest zapisane w naszym chrześcijańskim kodzie.
Wielkanocny Kurier ma jak zwykle zróżnicowany charakter. Piszemy o aktualiach, historii i tradycji, publikujemy świąteczne życzenia.
Dziękujemy księżom dwóch ważnych polonijnych kościołów na Greenpoincie i Staten Island za piękne słowa, które kierują do swoich parafian na naszych łamach. Dziękujemy ogłoszeniodawcom, że od lat wspierają nasz tygodnik, wieloletnim autorom za ich inwencję i pomysłowość w wyborze tematów – to dzięki nim Kurier jest tak chętnie czytany.
Bądźmy razem, dodawajmy sobie otuchy i cieszmy się, bo Chrystus Zmartwychwstał.
Alleluja
Zofia Kłopotowska