Wielu z nas uważa, że trądzik to tylko i wyłącznie problemem wieku młodzieńczego i nie dotyczy osób dorosłych. Nic bardziej mylnego. Trądzik – ma wiele odmian oraz może pojawić się w każdym wieku. U podłoża tej dolegliwości leżą zaburzenia hormonalne, nieprawidłowa dieta oraz styl życia.

Najbardziej znane odmiany trądziku to trądzik pospolity oraz młodzieńczy. Pozornie identycznie wyglądające zmiany skórne mogą być powodowane przez wiele różnych czynników.

Prawie 80 procent nastolatków ma problemy z trądzikiem. Najczęściej zmiany trądzikowe znikają samoistnie. Jednak w niektórych przypadkach mogą utrzymywać się przez długi czas lub mieć tendencję do nawrotów.

Trądzik pospolity jest jedną z najczęstszych chorób skóry. W okresie pokwitania każdy człowiek ma mniej lub bardziej nasilone zmiany trądzikowe, które u większości osób w życiu dorosłym samoistnie ustępują. Istnieje twierdzenie, że im wcześniej pojawia się trądzik tym większe jest prawdopodobieństwo cięższego i długotrwałego przebiegu choroby. Wprawdzie kobiety i mężczyźni dotknięci są nim w porównywalny sposób, to jednak mężczyźni częściej narażeni są na cięższe postacie trądziku pospolitego.

Trądzik, którego objawy rozpoczynają się w po osiągnięciu dojrzałości mus być zawsze zróżnicowany z innymi chorobami skórnymi o podobnym przebiegu oraz zaburzeniami endokrynologicznymi.

W związku z tym, że opieka dermatologiczna staje się coraz bardziej zaawansowana, rozwijają się również metody leczenia tej dolegliwości.

Toksyny w pożywieniu, zanieczyszczenia powietrza oraz zła dieta, mogą spowodować wystąpienie trądziku nawet u osób z pozornie najzdrowszą i najmniej podatną na tę dolegliwość skórą.

Dlatego proszę się zapoznać z rewelacyjnymi produktami firmy Differin, które w sposób całkowicie naturalny i bez skutków ubocznych pomagają zwalczyć trądzik oraz wszelkie objawy.

Niezależnie od rodzaju skóry, Differin Balancing Cleanser jest produktem stworzonym do pielęgnacji twarzy i szyi.

Formuła Differin została opracowana przez lekarzy dermatologów, dzięki czemu produkty z tej linii są niezwykle łagodne, nie wysuszają skóry oraz nie pozbawiają jej naturalnie występujących, ochronnych emolientów.

Żel myjący „Differ” jest również niezwykle skutecznym sposobem na usunięcie drobnych zanieczyszczeń oraz pozostałości makijażu, dzięki czemu gwarantuje nam pielęgnację skóry podczas procesu oczyszczania.

Firma „Differin” stworzyła również niezwykle skuteczny krem nawilżający do cery trądzikowej.

Krem „Differin Balancing Moisturizer” skutecznie matuje skórę i ogranicza powstawanie niedoskonałości. Łagodzi podrażnienia oraz działa antybakteryjnie. Ogranicza powstawanie zmian trądzikowych. Redukuje widoczne niedoskonałości.

Zawarte w kremie wyciągi roślinne chronią komórki skóry przed działaniem wolnych rodników oraz łagodzą podrażnienia, zapewniając właściwą pielęgnację cery trądzikowej.

Krem reguluje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu ogranicza wydzielanie sebum oraz doskonale matuje błyszczące partie skóry.

Differin Balancing Moisturizer jest kompatybilny z preparatem Differin Gel, łagodzi suchość skóry, pozostawiając skórę miękką i gładką. Differin Balancing Moisturizer wchłania się łatwo i natychmiastowo oraz przywraca naturalna bariere ochronna skóry.

Jeśli walczysz z przesuszoną, zanieczyszczoną lub trądzikową skórą, nie zwlekaj tylko wstąp do Markowej Apteki i sięgnij po produkty z linii „Differin”.

Marek Wójcicki