Choroby układu sercowo – naczyniowego to bolączka zarówno osób w wieku podeszłym, jak i tych nieco młodszych.

Coraz mniej czasu poświęcamy na aktywność fizyczną, nasza dieta zawiera wiele niezdrowych, przetworzonych pokarmów. To powoduje rozwój miażdżycy, a w konsekwencji zwężenie naczyń i chorób związanych z niedostatecznym odzywanieniem tkanek i narządów (np. choroba tętnic obwodowych), a także oderwaniem się płytki miażdżycowej i utworzenie zakrzepu lub zatoru, prowadzące do zawału serca, czy udaru.

Główne czynniki ryzyka chorób układu serca to:
1. Wysoki cholesterol LDL („zły cholesterol”), niski HDL („dobry cholesterol”).
2. Palenie papierosów oraz alkohol.
3. Nadwaga/otyłość.
4. Brak aktywności fizycznej.
5. Zaawansowany wiek.
6. Nadciśnienie.
7. Cukrzyca.

Nadciśnienie tętnicze jest chorobą, która dotyczy ponad 20 procent populacji.

Ciśnienie tętnicze jest to siła lub nacisk wywierany na ściany tętnic przez płynącą krew, która prowadzi tlen i środki odżywcze do tkanek. Siłą napędową tego procesu jest serce, pompujące krew do całego systemu tętniczego. Nadciśnienie to oczywiście zwiększone parcie na ściany tętnic, prowadzące do różnego rodzaju zaburzeń w całym układzie sercowo-naczyniowym.

W aptekach jest wiele preparatów wspomagających pracę serca. Można je zażywać, ale rodzaj i dawkowanie zawsze powinno się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Zapraszamy w tym celu do Markowej Apteki.

Jednym z takich produktów jest innowacyjny „Blood Pressure” firmy Dr. Rath

W „Blood Pressure” oprócz witamin: niacyny, B6, kwasu foliowego, witaminy B12 oraz wapnia, magnezu, selenu i potasu, które zmniejszają poziom homocysteiny (jeden z czynników rozwoju miażdżycy) wchodzą również:

Arginina – prekursor w syntezie tlenku azotu, prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi, zwiększenia elastyczności błon, zwiększa ilość substancji odżywczych w krwi, przyspiesza regenerację po wysiłku i zwiększa masę mięśniową, stymuluje wydzielanie hormonu wzrostu. Dodatkowo, zwiększa odporność organizmu, skraca czas gojenia się ran, zmniejsza ryzyko chorób serca (zawału), zmniejsza tłuszczową masę ciała, przyspiesza cyrkulację krwi w organizmie.

Kompleks ziół i wyciągów roślinnych, które wzmacniają serce, zwiększają przepływ krwi oraz wzmacniają ściany naczyń krwionośnych. Działają antyrodnikowo i obniżają cholesterol. Są to m. in. wyciągi z: kasztanowca, głogu, pestek winogron, czosnku, borówki, zielonej herbaty oraz papryki ostrej.

Wyciąg z czosnku – Stwierdzono, że u osób z nadciśnieniem spożywających duże ilości czosnku przez dłuższy okres, ciśnienie skurczowe ulega obniżeniu. Hipotensyjnych właściwości czosnku upatruje się w jego wpływie na wydzielanie przez śródbłonek naczyń czynników rozkurczających.

Witamina C i bioflawonoidy korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu krążenia (miażdżyca, żylaki). Rozkurczając naczynia krwionośne obniżają ciśnienie krwi.

Przeciwdziałają agregacji płytek krwi. Zmniejszają ryzyko zakrzepów. Zmniejszają przepuszczalność, kruchość i łamliwość ścian naczyń krwionośnych.
Kurkumina
Działa przeciwzapalnie, zwiększa wytrzymałość i elastyczność naczyń krwionośnych

Serce jest najważniejsze! Nie czekaj na przykre konsekwencje tylko zadbaj o siebie już dziś!
Zapraszamy do Markowej Apteki!

Marek Wójcicki