Choroby układu sercowo – naczyniowego to bolączka zarówno osób w wieku podeszłym, jak i tych nieco młodszych.

Coraz mniej czasu poświęcamy na aktywność fizyczną, nasza dieta pozostawia wiele do życzenia, jest niepełnowartościowa i zawiera wiele niezdrowych, przetworzonych pokarmów. Tego rodzaju postępowanie skutkuje rozwojem miażdżycy, a w konsekwencji zwężenia naczyń i chorób związanych z niedostatecznym odżywianiem tkanek i narządów (np. Choroba tętnic obwodowych), a także oderwaniem się płytki miażdżycowej i utworzenie zakrzepu lub zatoru, prowadzące do zawału serca, czy udaru.

Główne czynniki ryzyka chorób układu serca to:

1. Wysoki cholesterol LDL („zły cholesterol”),
niski HDL („dobry cholesterol”).
2. Palenie papierosów oraz alkohol.
3. Nadwaga/otyłość.
4. Brak aktywności fizycznej.
5. Zaawansowany wiek.
6. Nadciśnienie.
7. Cukrzyca.

Nadciśnienie tętnicze jest chorobą niezwykle powszechną, która dotyczy ponad 20 procent populacji.

Ciśnienie tętnicze jest to siła lub nacisk wywierany na ściany tętnic przez płynącą krew, która prowadzi tlen i środki odżywcze do tkanek. Siłą napędową tego procesu jest serce, pompujące krew do całego systemu tętniczego.
W aptekach jest wiele preparatów wspomagających pracę serca. Można je zażywać, ale rodzaj i dawkowanie zawsze powinno się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Dlatego koniecznie, wstąp do Markowej Apteki i jeśli pragniesz wzmocnić swoje serce zapytaj o idealny środek dla Ciebie, a na pewno pomożemy.

„Vessel Care” firmy Metagenics, to innowacyjna formuła, ktora pomoże nam w walce z nadciśnieniem, miażdżycą oraz innymi chorobami naczyniowymi.

Skład tego produktu opiera się na witaminach z grupy B, magnezie oraz L-acetylo- cysteinie.
Dzięki tym składnikom, produkt firmy Metagenics wspomaga procesy metaboliczne organizmu, jednocześnie ochraniając naczynia krwionośne.
Jedną z ważniejszych funkcji jest obniżenie poziomu homocysteiny, która przyczynia się do powstawania płytki miażdżycowej, czego konsekwencją jest choroba niedokrwienna serca.

Homocysteina często nazywana jest „nowym cholesterolem”. Jest ona poważną, realną przyczyną chorób serca, wylewów, udarów, chorób naczyniowych. To nie wszystko, coraz więcej badań naukowych dokumentuje związek wysokiego poziomu homocysteiny z chorobą Alzheimera.

Homocysteina jest aminokwasem siarkowym i powstaje w organizmie w wyniku metabolizmu innego aminokwasu – metioniny, występującego powszechnie w spożywczych pokarmach białkowych. Homocysteina jest ubocznym produktem procesu metylacji.

Homocysteina powstaje we wszystkich rodzajach komórek organizmu człowieka.

W organizmie prawidłowo odżywionym proces jej powstawania jest całkowicie odwracalny. Dzieje się to na dwa sposoby.

Homocysteina może być przekształcona w nieszkodliwy aminokwas cystationinę a następnie w pożyteczną cysteinę. Dzieje się to głównie w wątrobie i nerkach. Drugim sposobem jest remetylacja z powrotem w metioninę, proces ten odbywa się np. w komórkach naczyń krwionośnych.

„Vessel Care” firmy Metagenics, to produkt, który ułatwia przekształcanie homocysteiny w jej nieaktywna i nieszkodliwą formę. Dzięki temu, nasze naczynia krwionośne oraz cały układ sercowo-naczyniowy stają się bardziej odporne na miażdżycę oraz choroby związane z wysokim poziomem cholesterolu LDL.

Nie zwlekaj, tylko wstąp do Markowej Apteki i zadbaj o swoje zdrowie już dziś!
Zapraszamy!