Wielu z nas decyduje się uzupełniać swoją dietę o silne, zaufane preparaty zawierające enzymy trawienne o dużej mocy, które są niezwykle pomocne w złagodzeniu sporadycznego dyskomfortu trawiennego.

Przyczyną dolegliwości układu pokarmowego mogę być stres, niezdrowy tryb życia czy niewłaściwa dieta.

Niezależnie od tego z jakimi objawami się zmagasz, warto się dowiedzieć więcej na temat prawidłowej higieny i stylu życia.

Enzymy odgrywają kluczową rolę w procesie trawienia. Pomagają zmaksymalizować ekstrakcję składników odżywczych i przekształcać je w energię. Niedobory enzymów mogą być efektem wielu czynników, takich jak wiek, dieta oraz styl życia.

Naturalny proces starzenia się ma duży wpływ na ilość i jakość enzymów trawiennych w organizmie. Wraz z upływającym czasem, ich ilość ulega zmniejszeniu.

Enzymy trawienne powodują rozkład takich pokarmów jak białka, węglowodany czy tłuszcze na drobne cząstki nadające się do strawienia. Jedne enzymy służą do rozkładania białek (tzw. proteazy), inne do węglowodanów (amylazy) i tłuszczów (lipazy). Prawidłowe trawienie i wchłanianie białek oraz tłuszczów szczególnie ważne jest ze względu na przyjmowanie substancji pokarmowych potrzebnych do ogólnych funkcji immunologicznych, gojenia się ran, zachowania żywotności komórek, itd.

Badania wykazują, że obecnie wiele osób boryka się z problemem złego trawienia oraz zaburzeniem flory bakteryjnej jelit.

Niestrawność może spowodować odbijanie, wzdęcia, wiatry, zgagę oraz inne zaburzenia odżywiania, które następnie mogą doprowadzić do zwiększenia masy ciała oraz innych problemów trawiennych. Te z kolei mogą być przyczyną różnych uczuleń, bóli, zmęczenia, problemów ze skórą, przygnębienia, itd.

Gdy żywność jest gotowana lub przetworzona, enzymy zawarte w pokarmie ulegają zniszczeniu, co powoduje, że organizm wykorzystuje własne enzymy do rozbicia żywności. Te braki mogą prowadzić do rozmaitych dyskomfortów trawiennych, w tym sporadycznego gazu, wzdęcia, niestrawności i nieprawidłowości. Uzupełnianie produktów enzymatycznych takich jak Digest GoldTM + Probiotyki może pomóc w procesie trawienia.

Probiotyki uzupełniają korzystną florę bakteryjną, która znajduje się w przewodzie pokarmowym. Te organizmy wspierają regularne wypróżnianie się, wspomagają system immunologiczny, wytwarzają niezbędne witaminy, takie jak B i K, oraz aktywizują proces trawienia, dzięki wytwarzaniu enzymów trawiennych, takich jak laktaza, proteaza i amylaza.

Enzymy wytwarzane przez tę mikroflorę działają synergistycznie z enzymami produkowanymi przez nasz organizm, co zapewnia optymalną ochronę i higienę przewodu pokarmowego.

Wzmacnianie układu pokarmowego enzymami i probiotykami może sprzyjać optymalnemu trawieniu przy zachowaniu naturalnej równowagi układu trawiennego.

Digest Gold + Probiotics jest produktem stworzonym przez firmę Enzymedica, który uczestniczy w rozkładzie węglowodanów, tłuszczy, błonnika i białka, dostarczając jednocześnie niezbędne nam probiotyki.

Bakterie probiotyczne hamują rozwój patogenów, gdyż wytwarzają substancje, które je niszczą lub osłabiają. Te substancje to: kwasy organiczne, nadtlenek wodoru, bakteriocyny czyli substancje zabijające mikroorganizmy chorobotwórcze. Dodatkowo utrudniają adhezję (czyli przyleganie) patogenów do nabłonka jelitowego oraz zużywają składniki pokarmowe, które są niezbędne do rozwoju tych patogenów tym samym pozbawiając wrogów pożywienia.

Podsumowując: walczą własną bronią z mikroorganizmami chorobotwórczymi, bronią im dostępu w głąb naszego organizmu oraz „przechwytują aprowizację” wrogiej armii.

Digest Gold + Probiotyki zawiera również enzymy Thera-blendTM.

Thera-mieszanka jest ekskluzywnym związkiem, który łączy wiele rodzajów enzymów, których działanie jest maksymalne w środowiskach o różnych wartościach pH.

Okazało się, że enzymy z mieszaniną Thera są trzykrotnie silniejsze i działają sześć razy szybciej niż enzymy trawienne dostępne w aptekach.