Menopauza objawia się nagłymi falami gorąca, nocnymi potami, płaczliwością i stanami depresyjnymi…

Menopauza objawia się nagłymi falami gorąca, nocnymi potami, płaczliwością i stanami depresyjnymi… Winę za złe samopoczucie ponoszą nie tylko zachodzące w organizmie zmiany hormonalne, lecz również przeświadczenie, że przekwitanie równoznaczne jest z kresem kobiecości i wkroczeniem w starość. Jak przetrwać ten burzliwy okres menopauzy?

Zgodnie z terminologią medyczną menopauza to ostatnia menstruacja w życiu kobiety, a więc taka, po której w ciągu 12 miesięcy nie pojawia się kolejne krwawienie. Określenie to stosowane jest zamiennie z terminami: przekwitanie i klimakterium, które w rzeczywistości obejmują okres kilku lat przed i kilku lat po ostatniej miesiączce. Podkreślić należy fakt, że menopauza jest naturalnym zjawiskiem, a nie chorobą i dotyczy każdej kobiety.

Jedną z najczęściej stosowanych metod leczenia objawów menopauzy jest terapia hormonalna. Jednakże wiele pacjentek narzeka na skutki uboczne, które z tej terapii wynikają. Rozpoczynają się dodatkowe problemy związane z nadwagą, zmianami skórnymi, spadkiem libido itd.

Na rynku farmaceutycznym i zielarskim dostępne są środki, które stanowią alternatywę dla leczenia hormonalnego w czasie menopauzy..

Jednym z nich jest NIEZWYKLE SKUTECZNY produkt „Femmenescence”.

Jest to jedyny produkt na rynku, który zawiera Maca w postaci Maca – GO.

MACA – GO odznacza się nie tylko najlepszą biodostępnością, ale również najwyższą dawką dostępną w aptekach.

MACA – GO jest zalecana szczególnie panom, którzy potrzebują remedium na problemy z libido, czy erekcją. Dzięki swoim niesamowitym właściwościom oraz skrupulatnym badaniom klinicznym, „Femmenescence” poprawia kondycję organizmu już po kilku dniach stosowania.

Macę, roślinę z rodziny kapustowatych, uprawia się od ponad dwóch tysięcy lat. Rośnie na stromych zboczach szczytów Andów w Peru, występuje też w Boliwii. Nazywana jest „skarbem Inków”. Ma postać jadalnego korzenia.

Długowieczni Indianie Keczua z Peru stosują macę jako środek wzmacniający – korzeń ten znalazł bowiem zastosowanie w stanach wycieńczenia, osłabienia, niedożywienia oraz w okresie rekonwalescencji.

Jeżeli spojrzymy na skład korzenia maca to w większości zawiera ona białko, cukier oraz błonnik. Ważne są jednak także posiadane składniki odżywcze, które sprawiają, że spożywanie macy jest takie zdrowe:

  • 19 różnych rodzajów aminokwasów
  • Kwasy tłuszczowe, w tym kwas linolowy, kwasy oleinowe czy też kwas palmitynowy
  • Niezbędne witaminy
  • Polisacharydy
  • Selen, magnez, wapń, żelazo i inne minerały i składniki odżywcze

Badania pokazują, że maca może wspomagać regulację żeńskiej gospodarki hormonalnej.

Wykazano, że organiczna maca stymuluje produkcję estrogenów, tłumi hormon folikulotropowy i redukuje nasilenie objawów menopauzy (uderzenia gorąca i nocne poty) u kobiet w okresie postmenopauzalnym.

Inne badanie prowadzone metodą podwójnie ślepej próby i kontrolowanego placebo ujawniło, że maca niweluje objawy psychologiczne, w tym lęki i depresje, oraz łagodzi zaburzenia seksualne u kobiet po menopauzie, zarówno na płaszczyźnie estrogennej, jak i androgennej. Spostrzeżenia te doprowadziły badaczy do wniosku, że maca powinna być stosowana jako alternatywa lub wspomaganie hormonalnej terapii zastępczej (HTZ).

Wstąp do Markowej i zapytaj o produkt „Femmescence”! Zapraszamy!