Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wody. Woda jest źródłem życia. Jest również jednym z podstawowych elementów, biorących udział w przemianach i procesach metabolicznych w naszym organizmie. Każdy z nas powinien zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Czy zastanawialiśmy się kiedykolwiek nad jakością wody, którą pijemy? Czy myśleliśmy o tym, że istnieje wiele rodzajów tego płynu, więc teoretycznie i praktycznie istnieje wiele różnic między różnymi rodzajami wody? Jeśli odpowiedź jaką udzielamy brzmi: „nie”, najwyższy czas to zmienić.
Niedawno na rynku pojawiła się tzw. woda zasadowa Kangen. W trybie natychmiastowym zrewolucjonizowała podejście do wody oraz jej walorów, nie tylko samkowych, ale przede wszystkim zdrowotnych.

Warto zagłębić się w szczegóły i zapoznać się z benefitami jakie możemy uzyskać z picia wody zasadowej Kangen. Woda Kangen to jeden z najskuteczniejszych antyoksydantów, które bronią nasz organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Oksydacja, jest to proces utleniania, który jest podstawą żywotności komórek organizmu. Jednym ze skutków ubocznych reakcji oksydacji są wolne rodniki. Związki te uruchamiają tzw. reakcje łańcuchowe, które ostatecznie niszczą zdrowe i silne komórki.

Wolne rodniki, po napotkaniu zdrowych cząsteczek, wchodzą z nimi w reakcje i zabierają potrzebny im elektron. Powoduje to uszkodzenia białek, tłuszczów i kwasów nukleinowych zdrowych komórek, a także spustoszenie w naszych zasobach tlenowych.

Antyoksydanty inaczej antyutleniacze lub przeciwutleniacze, to grupa związków chemicznych, które chronią organizm przed stresem oksydacyjnym.

Przeciwutleniacze endogenne istnieją wewnątrz naszego organizmu, a egzogenne są dostarczane z zewnątrz. Stanowią one tarczę obronną przed wolnymi rodnikami.

Do antyoksydantów endogennych należy: melatonina, glutation, estrogen, albumina, kwas moczowy i liponowy, zaś do egzogennych witaminy: C, A, E, likopen, alfa karoten, beta karoten, polifenole i luteina.

Działanie antyoksydantów zapobiega tym samym przedwczesnemu starzeniu się oraz degradacji komórek, tym samym, opóźnia wystąpienie takich chorób jak nowotwory, przewlekłe zmęczenie czy osteoporoza.

Tak właśnie działa woda Kangen. Antyoksydacyjne właściwości powodują, że chroni nasz organizm przed przedwczesnym starzeniem. Jest to dodatkowa zaleta picia wody Kangen, która pewno spodoba się wszystkim paniom.

Dla optymalnego zdrowia, komórki naszego ciała muszą pozostać w ich naturalnej równowadze jonowej. Oznacza to balans pomiędzy jonami zasadowymi i kwaśnymi. Ich wartości ph jednak są często zaburzone przez stres, odwodnienie i kwaśne produkty przetworzone, zawarte w pożywieniu.
Woda wytwarzana przez jonizator wody Kangen, ma ph od 8.5 – 9.5 (zasadowe), przywraca organizmowi zdrową równowagę alkaliczną, a dzięki zawartości aktywnego wodoru, niszczy wolne rodniki.

Woda Kangen czyści nasze jelita z zanieczyszczeń i złogów powstałych na ściankach jelita grubego.

Struktura cząsteczkowa jest mniejsza niż regularnej wody z kranu. Cząsteczki wody z kranu tworzą grupy 10 – 13 cząsteczek (lub więcej) w przeciwieństwie do 5 – 6 cząsteczek w wodzie zjonizowanej. Ten mały rozmiar pozwala na lepsze uwodnienie i lepszą detoksykację organizmu.

Powyższe informacje to tylko kropla w morzu, jakie stanowi wiedza na temat wyjątkowych właściwości wody Kangen.

Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, jeśli zależy Ci na zdrowiu i dobrym samopoczuciu zajrzyj do Markowa Apteka Pharmacy oraz zapytaj o wodę Kangen.

Wielu szczegółów na temat tej wody będzie można dowiedzieć się na spotkaniu w redakcji Kuriera Plus w przyszły czwartek, 30 marca o godzinie 19:00.