Brak koncentracji oraz problemy z pamięcią mogą uczynić życie codzienne istnym polem bitwy. Stres, problemy zawodowe, rodzinne, nieprawidłowe odżywianie się oraz procesy starzenia się negatywnie wpływają na nasze zdolności umysłowe. Dzięki produktom firmy „Gaia” możemy odzyskać sprawność umysłową oraz na długie lata zapomnieć o zapominaniu!

 
W skład produktu „Mental Alertness” wchodzą:
Owies
Nasiona owsa bogate są w liczne związki mineralne oraz białka. Szczególną uwagę zwraca wysoka zawartość potasu i magnezu. Dodatkowo, dzięki wytrzymałej na nieprzyjazne warunki atmosferyczne, nasiona są również bogate w szereg witamin z grupy B. Poza bogactwem witaminowym i mineralnym, owies ma działanie uspokajające i relaksujące, dzięki czemu jest niezwykle przydatny dla osób zmagających się ze stanami lękowymi, depresją, czy przewlekłym stresem.

 
Rozmaryn
Wyciąg z rozmarynu jest jednym z najpotężniejszych przeciwutleniaczy, które są dostępne w postaci suplementów. Firma „Gaia” zadbała o wysoką jakość produktu. W celu uzyskania najbardziej skoncentrowanego wyciągu, liście rozmarynu zostały przetworzone za pomocą dwutlenku węgla, dzięki czemu nie było konieczne użycie takich rozpuszczalników, jak aceton.

 
W czasach starożytnych, wyciąg z rozmarynu był stosowany jako jedna z metod przechowywania żywności. Jako bardzo silny przeciwutleniacz, rozmaryn, całkowicie hamował rozkład pokarmu, dzięki czemu było ono przydatne do spożycia przez długie miesiące.

 
Dokładnie ten sam proces chroni komórki naszego ciała przed procesami starzenia się i rozpadu.

 
Dodatkowo, rozmaryn wspomaga trawienie i działa ochronnie na wątrobę.

 
Mięta pieprzowa
Mięta pieprzowa posiada właściwości przeciwzapalne oraz stymulujące trawienie. Zmniejsza ilość gazów, gromadzących się w przewodzie pokarmowym, niweluje niestrawność oraz zgagę. Dodatkowo, przyspiesza metabolizm i spalanie cukrów.

 
Gotu Kola
Gotu Kola jest wyciągiem zalecanym przy stanach zwiększonego napięcia emocjonalnego oraz chronicznego stresu. Działa uspokajająco, odprężająco oraz rozluźniająco. Zwiększa również zdolności percepcyjne umysłu, poprawia koncentrację i pamięć.

 
Poza swoimi łagodzącymi właściwościami, Gotu Kola poprawia również wygląd skóry, włosów i paznokci. Już od wielu lat jest stosowana w Azji oraz krajach Bliskiego Wschodu w pielęgnacji skóry.

 
Dzięki temu może być stosowana w dermatologii, w terapii schorzeń skórnych.

 
Gotu Kola wpływa na ogólną kondycję tkanki łącznej, czyli oprócz pięknych włosów, skóry oraz paznokci, roślina ta zapewnia elastyczne, wytrzymałe i sprężyste naczynia krwionośne, zmniejszając ryzyko powikłań choroby nadciśnieniowej, takich jak tętniaki.

 
Miłorząb
Ekstrakty i wyciągi z miłorzębu japońskiego wspomagają procesy zapamiętywania, koncentrację uwagi. Mechanizm ich działania polega na poprawie krążenia krwi zarówno w naczyniach mózgowych, jak i ciała. Dzięki temu neurony efektywniej przekazują impulsy nerwowe. Spowodowane jest to lepszym dotlenieniem, jak również odżywieniem komórek. Ekstrakty z miłorzębu są zalecane osobom pracującym umysłowo, uczącym się. Jako profilaktykę udaru mózgu preparaty z miłorzębu japońskiego powinny przyjmować osoby mające podwyższony poziom cholesterolu we krwi, wysokie ciśnienie tętnicze oraz ze schorzeniami neurologicznymi. Wykazano, iż ekstrakt z miłorzębu zapobiega tworzeniu się złogów beta-amyloidu, który uszkadza komórki nerwowe u osób z chorobą Alzheimera.

 
Żeń-szeń syberyjski
Żeń-szeń pobudza pracę serca, obniża poziom cholesterolu we krwi, powoduje wzrost frakcji HDL cholesterolu (czyli „dobrego” cholesterolu), działa przeciwzakrzepowo oraz obniża poziom cukru we krwi. Ma również działanie adaptogenne, tzn. zwiększa odporność na niesprzyjające warunki środowiska.

 

Nie czekaj aż upływający czas odbierze Ci zdolności koncentracji oraz zapamiętywania!
Zacznij wspomagać swój układ nerwowy już dziś.
Zapraszamy!