Serce to najważniejsze ogniwo naszego układu krążenia. Kurczy się i rozkurcza blisko 80 razy na minutę. Każdego dnia pompuje ponad sześć ton krwi, która tętnicami i żyłami przemierza nawet 100 tysięcy kilometrów. Jak mu pomóc w jego ciężkiej pracy?

 
Czas szkodzi układowi krwionośnemu. W miarę jego upływu naczynia tracą elastyczność, serce zmniejsza częstość uderzeń i ilość przetaczanej krwi. Łatwiej wtedy o nadciśnienie i miażdżycę. Można jednak nie poddać się temu scenariuszowi.
Jeśli zależy Ci na zdrowiu Twojego serca koniecznie przyjrzyj się produktowi firmy „Metagenics” o nazwie „Cardiogenics”. Ten niezwykły suplement diety nie tylko poprawia krążenie, obniża ciśnienie i stymuluje pracę serca, ale również działa przeciwrodnikowo (antyoksydacyjnie). W skład „Cardiogenics” wchodzą:

 

Chrom
Chrom jest pierwiastkiem niedocenianym, o olbrzymim znaczeniu dla człowieka. Jest potrzebny do przyswajania cukrów, ponieważ bierze udział w metabolizmie glukozy. Pełni też ważną rolę w syntezie cholesterolu, tłuszczów i białek. Pomaga rozkładać tłuszcze, może więc ograniczyć stężenie złego cholesterolu (LDL) i zwiększać stężenie dobrego cholesterolu (HDL), a przez to zmniejszyć ryzyko chorób serca.

 

Selen
Pierwiastek znajduje się we wszystkich tkankach i ma duże znaczenie dla wielu procesów życiowych. Obecnie uczonych zajmują przeciwnowotworowe właściwości selenu, ponieważ przyjmowany z witaminą E i C działa jako przeciwutleniacz, blokując wolne rodniki. Selen bardzo dobrze działa na serce, ponieważ zmniejsza zdolność płytek krwi do agregacji, czyli zlepiania się. Dzięki temu zmniejsza ryzyko zakrzepów, a więc również ryzyko wystąpienia zawału serca czy udaru mózgu. Chroni też przed chorobą wieńcową.
Pierwiastek ten również wpływa na gospodarkę lipidową, zwiększa stężenie HDL (dobrego cholesterolu) w stosunku do LDL (złego).

 

Głóg
Jest on szeroko stosowany w chorobach serca oraz naczyń krwionośnych takich jak zastoinowa niewydolność serca, bóle w klatce piersiowej oraz nieregularny rytm serca. Jest również stosowany w leczeniu i zapobieganiu zarówno niskiemu, jak i wysokiemu ciśnieniu krwi, „twardnieniu” tętnic oraz wysokiemu poziomowi cholesterolu.
Warto zauważyć, że jednym z dodatkowych zastosowań głogu jest leczenie biegunki, bólów brzucha czy niestrawności. W pewnych przypadkach, jako środek wspomagający, głóg jest stosowany w leczeniu infekcji pasożytniczych układu pokarmowego oraz redukcji stanów lękowych, problemów związanych z menstruacją czy ilości produkowanego i wydalanego moczu (gdy istnieje taka potrzeba).

 
Skąd bierze się tak szerokie spektrum działania głogu? Otóż, roślina ta zawiera dużą ilość bioflawonoidów. Włączając w to PROANTOCYJADYNINY. Są to niezwykle efektywne antyoksydanty, wzmacniające i rozszerzające naczynia krwionośne, czego efektem jest wzrost przepływu krwi oraz ilości tlenu dostarczanego do serca. Rezultatem jest wzmocnienie serca oraz obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.

 

Potas i magnez.
Oba pierwiastki są niezbędne do prawidłowej czynności elektrycznej serca. Wpływają na kurczliwość mięśnia sercowego oraz ich odpowiedni poziom zapobiega arytmii, czy niewydolnosci serca. Magnez ma dodatkowo działanie uspokajające, dzięki czemu minimalizuje negatywny wpływ stresu na prace układu krążenia.

 

Tauryna
W sercu tauryna jest najliczniejszym aminokwasem – wpływa na kurczliwość i bicie serca. Wspomaga czynności serca, działając jako diuretyk i stymulator serca (po ataku serca poziom tauryny często drastycznie się obniża). Niedobór tauryny wykryto również u pacjentów z depresją.

 

Nie zastanawiaj się. Wstąp do „Markowa Apteka Pharmacy” i zapytaj o ten właśnie produkt.