Kwasy tłuszczowe omega-3 to tłuszcz pochodzący głównie z ryb – od zawsze uważany za skarbnicę zdrowia. Warto więc do swojej diety wprowadzać kwasy omega – 3. Czym grozi niedobór tych substancji i w jakiej postaci najlepiej dostarczać omega-3 organizmowi?

Kwasy OMEGA-3 obniżają przede wszystkim poziom trójglicerydów (TG) w surowicy krwi, poziom cholesterolu frakcji LDL (tzw. „zły cholesterol”) oraz wpływają na wzrost HDL (tzw. „dobry” cholesterol). Jest to bardzo korzystne zjawisko, gdyż wysoki poziom TG, uznawany jest za niezależny czynnik ryzyka miażdżycy, podobnie jak wysoki poziom cholesterolu całkowitego i jego frakcji LDL.

 
Kwasy te hamują rozwój guzów, namnażanie się tkanki nowotworowej w tym również jej rozprzestrzenianie. Szczególnie dotyczy to raka gruczołu krokowego (prostaty), piersi i jelita grubego.

 
Najważniejszymi kwasami, wchodzącymi w skład OMEGA-3 są EPA i DHA. Ich spożywanie zapobiega zapaleniom stawów, dodatkowo, łagodzą bóle reumatoidalne, wspomagają leczenie stanów zapalnych, choroby Leśniowskiego – Crohna, astmy i zapalenia dziąseł.

 
DHA zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy i otyłości, dzięki takim właściwościom jak: łagodzenie uczucia łaknienia oraz zapobieganie wahaniom poziomu cukru we krwi. Poza tym kwas ten uwrażliwia tkanki na działanie insuliny.

 
DHA wchodzi w skład tkanki nerwowej. Zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera i stwardnienia rozsianego (SM).

 
Niedobór w diecie kwasów omega-3 prowadzi do powstania z kwasu arachidonowego (omega-6) związków pro-zapalnych, prozakrzepowych oraz wywołujących alergię. Aby do tego nie dopuścić idealnie byłoby utrzymać stosunek omega-3 do omega-6 na poziomie 1: 1. Jest to jednak praktycznie nierealne. Obecnie spożywamy około 20 razy więcej omega – 6 niż omega-3.

 
Niezwykle ważna jest więc suplementacja kwasów OMEGA-3. Problem polega na tym, że na rynku farmaceutycznym jest dostępnych wiele produktów, których jakość zazwyczaj nie jest zadowalająca.
Dlatego też, chcielibyśmy przedstawić Państwu doskonały produkt firmy Ocean Blue – OMEGA 3 2100.
Jest to produkt, który zawiera bardzo wysokie stężenie kwasów OMEGA-3, pochodzące z naturalnego źródła.
OMEGA 3 firmy Ocean Blue, określany jest również mianem super skoncentrowanego oleju rybiego, bowiem zawartość kwasów EPA i DHA w tym produkcie jest trzy razy wyższa, aniżeli w jakimkolwiek innym suplemencie diety, dostępnym bez recepty.
Badania przeprowadzone na dużą skalę, wykazały korzystny wpływ EPA i DHA na zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

 
Dodatkowo, liczne badania naukowe dowiodły, że kwasy OMEGA-3 odgrywają znaczącą rolę w zmniejszaniu stanu zapalnego, który jest bezpośrednią przyczyną dyskomfortu i bólu, u osób cierpiących na choroby stawów.
Zdrowie naszego serca jest dla nas priorytetem. Jego dobra kondycja zależy od naszego trybu życia, diety, aktywności fizycznej, ale również równowagi pomiędzy OMEGA 3 i OMEGA 9.

 
W dzisiejszych czasach, wielu z nas ma trudności z utrzymaniem zdrowej diety, dlatego też suplementacja OMEGA 3 jest niezbędna.
Warto poświecić chwilę uwagi na zastanowienie się, który suplement OMEGA 3 należy wybrać.

 
Firma Ocean Blue jest jedną z najlepszych na rynku i gwarantuje nam produkt z wysoką zawartością naturalnych, oczyszczonych i starannie wyizolowanych kwasów OMEGA 3.

Nie zwlekaj, zajrzyj do Markowej Apteki i zapytaj
o „OMEGA 3 2100”!
Zapraszamy!