Każdy z nas dobrze wie jak uciążliwy potrafi być ból.

Niezależnie od przyczyny, niezależnie od długości czasu trwania oraz leków jakie zazwyczaj w takich sytuacjach stosujemy, ból potrafi być niezmiernie uciążliwy oraz utrudniać nasze codzienne funkcjonowanie.

 
Każdy z nas zadaje sobie pytanie, czy istnieją alternatywne metody walki z bólem, czy jedyne wyjście jakie mamy, to stosowanie różnorodnych leków przeciwbólowych, głównie niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

 
Jak się okazuje, na rynku farmaceutycznym dostępne są produkty, zupełnie naturalne, które również działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Jednym z nich jest doskonały suplement firmy Gaia „Turmeric”.

 
Produkt ten oparty jest na bazie kurkumy, przyprawy która od tysięcy lat jest używana jako lek w krajach Dalekiego Wschodu.
W skład „Turmeric” firmy Gaia wchodzi zarówno standardowa postać kurkumy oraz jej wyciąg, będący znaczenie bardziej aktywny: kurkuminoidy.

 
Obecnie kurkuma i jej właściwości lecznicze są najczęstszym przedmiotem badań naukowych w instytutach na całym świecie wśród naturalnych produktów pochodzenia roślinnego.
Kurkuma wykorzystywana jest w medycynie chińskiej i ajurwedyjskiej. Głównym składnikiem kurkumy jak już wspomniałam jest kurkumina, jeden z najmocniejszych przeciwutleniaczy o bardzo silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwwirusowym, przeciw-bakteryjnym, oczyszczającym i antynowotworowym.
Kurkuma dobrze wpływa na trawienie, dostarcza organizmowi niezbędnych do życia składników. Zawarta w niej kurkumina i jej pochodne mają silne właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne.

 
Według przeprowadzonych badań kurkumina hamuje proces zapalny w podobnym stopniu jak tak silne leki jak np. ibuprofen. To ważna informacja dla osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów, w przypadku których kurkumina pomaga łagodzić ból.

 
Walka z przewlekłymi stanami zapalnymi to również walka z chorobami nowotworowymi, ponieważ jak dowiodły badania, nawet 25% wszystkich nowotworów wywołanych jest właśnie przez chroniczny stan zapalny.

 
W celach leczniczych warto zastanowić się nad kurkuminą w postaci suplementu, to gwarancja zdecydowanie bardziej skoncentrowanej dawki.

 
Kurkuminoidy natomiast, są inhibitorem enzymu nazywanego COX2 (tego samego, który jest blokowany przez standardowe leki przeciwzapalne, czego efektem jest ustąpienie bólu) i co najważniejsze nie ma skutków ubocznych.
Ta formuła ma potężny wpływ na poprawę zdrowia każdego zmagającego się z bólem lub stanem zapalnym. Oczywistym jest, że wiele zdrowotnych komplikacji ma bezpośredni związek z obecnością zapalenia. Najlepszą drogą na zwalczenie bólu jest zwalczenie stanu zapalnego.

 
Wszystkie te składniki, zupełnie naturalne, współpracują ze sobą i wzmacniają wzajemne działanie, dzięki czemu osiągany jest bardzo dobry efekt przeciwbólowy, bez żadnych skutków ubocznych.

 
Jeśli dokucza Ci ból, szczególnie ten silny i przewlekły, wymagający zażywania środków przeciwbólowych codziennie, co wiąże się ze zwiększonym ryzykiem uszkodzenia m.in. żołądka, sięgnij po Kurkumę firmy „Gaia”, która daje Ci dosokonałą możliwość osiągnięcia dokładnie tego samego efektu, całkowicie naturalną drogą, bez skutków ubocznych.

 
Ból potrafi mieć negatywny wpływ na nasze funkcjonowanie w życiu codziennym, dlatego nie zwlekaj, przerwij spiralę cierpienia, sięgając po ten produkt!
Zapraszamy!