Drodzy Czytelnicy

Wielki Tydzień i wielkie czekanie na Zmartwychwstanie… W tym roku ma ono szczególny wymiar, bo jesteśmy przytłoczeni złymi wiadomościami, lękiem, niepewnością, pytaniami bez odpowiedzi. Zainfekowany groźnym wirusem świat, to wielkie społeczne doświadczenie, odbierające poczucie bezpieczeństwa.
Czy można się przed tym bronić? Rada jest jedna – przestrzegać przepisów sanitarnych i jak długo jest to możliwe robić swoje.
W wielkanocnym wydaniu Kuriera mniej jest tradycyjnych reklam, bo wiele polonijnych biznesów zamknięto. Ich właściciele nie podołali trudnościom lub przenieśli się w bezpieczniejsze miejsca. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni tym, którzy z nami zostali i zdecydowali się złożyć życzenia świąteczne na naszych łamach, przypominając o swojej obecności i zasilając budżet Kuriera.
W świątecznym wydaniu naszego tygodnika każdy znajdzie coś dla siebie. Są teksty religijne, ściśle związane ze Zmartwychstaniem, a także pasjonujący opis zwyczajów wielkanocnych w ziemiańskiej Polsce i rozmowa z laureatką konkursu
The Voice Senior, balansującej między smutkiem a radością. Z wypowiedzi w naszej mini akiecie wynika, że choć bardzo tęsknimy za normalnością, to nie poddajemy się i kultywujemy stare, wielkanocne tradycje.
Z okazji tych pięknych, niosących nadzieję świąt, życzę naszym Czytelnikom, Ogłoszeniodawcom i Autorom dużo zdrowia i radości.
Zofia Kłopotowska