Drodzy Czytelnicy

Przed nami Wielkanoc inna niż wszystkie.
Szczęśliwi ci, którzy przeżywać ją będą w gronie najbliższych. Wielu jednak świętować będzie w samotności.
Z łamów Kuriera płynie pociecha, że to dobra okazja na bliższe spotkanie z Bogiem, na refleksję, szczerą rozmowę z samym sobą o tym co w życiu naprawdę ważne. Będziemy łączyć się internetowo z naszymi kościołami, dzielić jajkiem na FaceTime, składać życzenia na Skypie – wszystko to jednak z niepokojem i obawą w tle. A przecież istotą Wielkanocy jest wiara i nadzieja. Pamiętajmy o tym.

*

Tegoroczny świąteczny Kurier zdominował temat pandemii. Znajdziecie w nim garść wspomnień, opisy sytuacji w szpitalach, wychodzenia z ciężkiej choroby, dostosowywania się do pracy w nowych warunkach i piękne dowody ludzkiej pomocy i solidarności. Sporo piszemy także o polityce w cieniu koronawirusa, w konteście zbliżających się wyborów prezydenckich w Polsce i Ameryce.
Mniej jest w tym roku życzeń świątecznych, ale nie zabiegaliśmy o nie szczególnie w tym ciężkim dla wszystkich okresie. Tym serdeczniej dziękujemy tym instytucjom, organizacjom i biznesom, które zdecydowały się przypomnieć o swojej obecności w polonijnym środowisku.
Naszym Czytelnikom, Autorom, Reklamodawcom i przyjaciołom życzę Świąt zdrowych i… pogodnych mimo wszystko.

Zofia Kłopotowska