W tegorocznej aukcji wystawino 44 obrazów znanych polonijnych artystów, a także malarzy z Polski i z Europy.

Jeden z kolekcjonerów przekazał osiem grafik patriotycznych, min. Portret Nieznanego Mężczyzny – Portret Lecha Wałęsy Jacka Fedorowicza, „Janosik”- drzeworyt Władysława Skoczylasa, Żyd Polski – litografia oraz zestaw siedmiu ołowianych żołnierzyków ręcznie malowanych przez znanego ilustratora Ryszarda Morawskiego – które zostały sprzedane za kwotę przeszło $ 1200.

Gości powitała pani konsul Alicja Tunk, obecny był również konsul Mateusz Gmura.
Aukcję znakomicie poprowadził Mieczysław Mietko Rudek.

W programie muzycznym wystąpiła Zuzanna Ducka – Lubas, która zaśpiewała „Somewhere” z musicalu West Side Story oraz „Przetańczyć całą noc” z My Fair Lady” oraz znakomity młody pianista Nicholas Kaponyas z Kobo Music Studio pod kierunkiem Bożeny Konkiel.

Na sali byli obecni artysci: Jansz Skowron, Maria Natoli, Zbigniew Sokołowski, Bogdan Kujawski, Ewa Zeller, Magda Zawadzka

Pani Mariola Olbińska, która wielokrotnie przekazywała obrazy na naszą aukcję, w tym roku podarowała obraz Szczepana Skorupki „Zima”, który został wylicytowany za 800 dolaróworaz kilka grafik Andrzeja Dudzińskiego.
Najwyższą cenę osiągneła praca Feliksa Topolskiego pt „Bristol”- 1700 dol. ; drugi w kolejności był „Akt” – akwarela znanej artystki z Europy Joanny Sarapaty – 950 dolarów.

Malarz Rafal Ekwiński, który spędził wiele lat w Nowym Jorku, obecnie mieszka pod Warszawą, przesłał dwie pastele na papierze, które zostały nabyte do kolekcji wielbicieli artysty.

Co roku na aukcji mamy prace znanego na całym świecie Rafała Olbińskiego, w sobotę licytowaliśmy jego inkografię „Odlatujące marzenia”, która osiągnęła cenę 350 dolarów.

Janusz Skowron, od lat wspierający działalność fundacji, przekazał dwa obrazy; dodatkowo w prezencie osobie która wylicytowala jego pejzaż, podarował obrazek, amalowany tego samego dnia rano.

Aukcja okazała się dużym sukcesem. Zgromadzone środki w wysokości ponad 9,300.00 dolarów przeznaczone zostaną na kontynuowanie naszej misji niesienia pomocy dzieciom skrzywdzonym przez los. Znaczna część funduszy zebranych podczas aukcji trafi do dzieci z Domów Dziecka oraz Ośrodków Społecznych w Polsce.

Wyrażamy ogromne podziękowania artystom, którzy przekazali nam swoje obrazy, konsulatowi za serdeczność i gościnę, a przede wszystkim nabywcom dzieł sztuki

Joanna Mrzyk
Executive Director