z19 Choinka harcerzy w Nowym Jorku

Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę po Nowym Roku, instruktorki i instruktorzy hufców harcerskich „Podhale” i „Warmia” spotykają się na wspólnej „Choince”.

Tym razem tradycyjna uroczystość odbyła się w sali parafialnej Kościoła św. Michała Archanioła w Bridgeport. Gospodarzem był szczep harcerek „Giewont”. Druhna szczepowa, hm. Basia Nartowicz zorganizowała okoliczne grono instruktorek do przygotowania programu i posiłku. Obecni wśród instruktorek Podhala i instruktorów Warmii ze stanów New York, Connecticut, Pennsylvanii i New Jersey byli druhowie przewodniczący okręgu hm. Adam Janczuk, dhna hufcowa hm. Jola Nowacka i dh hufcowy phm. Adam Pacholarz. Zaszczyceni też byliśmy obecnością dh hm. Jerzego Kuncewicza, jednego z pierwszych instruktorów i zuchmistrzów przybyłych do USA po wojnie, dzięki któremu rozwinął się ruch harcerski w stanie CT. Wielu chętnych nie mogło dotrzeć na „Choinkę” z powodu dużych opadów śniegu we wszystkich stanach.

Kościół był pięknie przystrojony na Święto Trzech Króli a ksiądz proboszcz nas uroczyście powitał oraz pobłogosławił pyszny obiad.
Na bardzo sympatyczny program złożyły się „Jasełka na gorąco”, kolędowanie, a nawet krótkie organizacyjne spotkanie komend w celu omówienia zbliżającego się Dnia Myśli Braterskiej obchodzonego w tym roku w Amerykańskiej Częstochowie jak i sierpniowego Zlotu Harcerstwa poza granicami Kraju w Kanadzie, blisko Montrealu. Czuwaj!

Maria Bielska, hm.