Congressional Candidate Marianne Williamson Press Event

Jeśli twoja nastoletnia córka zachowuje się ostatnio dziwnie: zamyka w łazience i płacze, albo tępym wzrokiem wpatruje w siną dal – jak mawiał ksiądz Natanek: wiedz, że coś się dzieje. Przyczyną zbiorowej histerii dziewczyn na całym świecie jest decyzja Zayn’a Malik’a o odejściu z zespołu One Direction. 22-latek, który od pięciu lat występował w uwielbianym przez miliony boysbandzie, oświadczył, że chciałby wreszcie „pożyć normalnie, zrelaksować się i mieć trochę prywatności, z dala od świateł”. Informacja wstrząsnęła internetem. Na portalach społecznościowych załamane fanki pisały: To najgorszy dzień w moim życiu! Przed chwilą na lekcji historii dwie dziewczyny siedzące przede mną się rozpłakały, bo Zayn odchodzi z zespołu. Jeśli ktoś zobaczy mnie dzisiaj płaczącą, musi to zrozumieć. Nic już nie będzie takie samo.

Podobno średnia długość życia zespołów muzycznych, składających się zwykle z kilku wystylizowanych, ładnych chłopców, śpiewających rzewne piosenki o miłości – trwa pięć lat. Czyli o pięć za długo.

*

Gdyby James Bond był kucharzem to co by serwował na główne danie? Danie w mordę! Kolejny film o przygodach nieustraszonego agenta, co szybko biega, dużo strzela, potrafi trzasnąć obrotowymi drzwiami i rozprostować każdą, najbardziej krętą ścieżkę – niebawem wchodzi do kin. W roli głównej niezrównany Daniel Craig, który – jak mówi reżyser – już od pierwszych sekund filmu na kogoś poluje. Zamiast strzelby ma arsenał najnowocześniejszych gadżetów, eleganckich garniturów i pięknych samochodów. Ma też obowiązkowy zestaw min i grymasów twarzy. Jak przystało na opowieść o Agencie 007 w filmie nie zabraknie pięknych kobiet. W „Spectre” wystąpi boska Monica Belluci oraz francuska aktorka Léa Seydoux, znana przede wszystkim z kontrowersyjnego „Życia Adeli”, w którym uprawia miłość z kobietą, w jednej z najdłuższych scen miłosnych w historii kina. Czy w najnowszym obrazie Sama Mendesa ona uwiedzie Craiga czy Belluci – o tym przekonamy się dopiero 6 listopada. Tymczasem można obejrzeć zwiastun albo zdjęcia z konferencji prasowej, na której Bond pojawił się w „obcisłym, niebieskim swetrze” – co skrupulatnie odnotowały wszystkie serwisy informacyjne.

*

Dzień bez informacji o życiu Kim Kardashian, to dzień stracony. Kwestia pupy (prawdziwa czy nie?), zmiany koloru włosów (prawdziwe czy nie?), ust (prawdziwe czy nie?), biustu (prawdziwy czy nie?) zaprząta myśli miliardom na całym świecie. Wszyscy zadają sobie pytanie: kim jesteś Kim?

*

Świat zwariował, ale od tego nie umarł. Rzeczywistość wirtualna wypiera tzw. rzeczywistość rzeczywistą, a portale społecznościowe i inne nowoczesne formy komunikacji, stają się narzędziem w walce – również politycznej. Profesjonalny rosyjski blogger – Marat Burkhard wyjawił mediom, że pracował w „fabryce trolli”, która zajmowała się szerzeniem pro-putinowskiej propagandy na Facebooku i Twitterze. Do jego obowiązków należało fabrykowanie plotek, zamieszczanie pochlebnych komentarzy na temat działań Władimira Władimirowicza, a także uczestniczenie w ustawianych dyskusjach. „Jeden z nas był „tym złym”, który nie zgadza się ze wszystkimi i krytykuje władzę. Dzięki temu tworzyliśmy poczucie autentyczności w naszych wypowiedziach. Pozostała dwójka wchodziła w dyskusję: „Nie, nie masz racji. Wszystko jest zupełnie w porządku.” Tworzyliśmy iluzję prawdziwej aktywności na forach.”- napisał. Burkhardowi płacono za obelżywe komentarze pod adresem zachodnich polityków, Unii Europejskiej i przywódców wrogich państw. Choć rosyjski blogger nie zarabiał dużo (w przeliczeniu – 2 800 złotych na miesiąc) to i tak może czuć się wygrany. Polscy internauci nie mają sobie równych w wyrzekaniu na brukselskich urzędników i rodzimych polityków. A nikt im za to nie płaci.

*

Małgorzata Rozenek znana jako Perfekcyjna Pani Domu zostanie ambasadorką ręczników papierowych – ogłosiła prasa kolorowa. Kilka dni wcześniej pisano, że chodzi o papier toaletowy – jednak okazało się to sporym nadużyciem. Przestraszeni klienci odetchnęli z ulgą na wieść, że w tej – jakże delikatnej materii – obędzie się bez Testu Białej Rękawiczki.