Po raz pierwszy w historii Greenpointu została zorganizowana Droga Krzyżowa pomiędzy kościołami Św. Stanisława Kostki i Św. Cyryla i Metodego. 
To wspaniałe wydarzenie miało miejsce 23 marca br. w piątek. Ogromna rzesza ludzi – około 2000 osób – zebrała się o godz. 19:45 przy kościele św. Stanisława Kostki, skąd wyruszyliśmy w drogę eskortowani przez tutejszą policję (NYPD).
Nabożeństwo rozpoczęliśmy w wiosenno-zimowej aurze, przy świetle ulicznych lamp oraz świec i lampionów niesionych przez wiernych. Idąc kolejno ulicami: Driggs Ave., Newell. St., Greenpoint Ave., Manhattan Ave w stronę kościoła przy Eagle St., zatrzymywaliśmy się po drodze na rozważanie Stacji Męki Pana Jezusa czytane przez zawodową aktorkę.
Pomiędzy stacjami idąc w procesji za wielkim krzyżem, śpiewaliśmy wielkopostne pieśni; te znane nam – tradycyjne, oraz nowsze, którym akompaniowała młodzież z księdzem Grzegorzem Markulakiem, CM grając na gitarach.
Ciekawe były reakcje przechodniów, zabieganych, zatroskanych o sprawy doczesne – niektórzy zatrzymywali się, by zrobić zdjęcie, czy nagrać krótki filmik. Wiele osób będących w domach, słysząc dźwięk gitar i pieśni, wyglądało przez okna, przyjaźnie nam machając.
To głęboko przeżywane przez wiernych nabożeństwo zakończyliśmy 14 stacją czytaną przez księdza Stanisława Chorągwickiego wewnątrz kościoła św. Cyryla i Metodego, do którego nie zmieścili się wszyscy wierni z powodu zaskakująco wielkiej ilości uczestników.
 Gospodarz miejsca, ksiądz Eugeniusz Kotliński, CM pomodlił się z nami w intencjach papieskich i podziękował wszystkim za udział w nabożeństwie i za zorganizowanie Drogi Krzyżowej.
Ksiądz Eugeniusz zapowiedział już, że za rok Droga Krzyżowa ulicami Greenpointu wyruszy z kościoła na Eagle St. w stronę kościoła św. Stanisława Kostki, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. Na zakończenie otrzymaliśmy uroczyste błogosławieństwo i zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.
*
Bóg zapłać wszystkim za pomoc w organizacji i udział w tym pięknym wielkopostnym wydarzeniu. Szczególne podziękowania składamy na ręce księży proboszczów Marka Sobczaka, CM i Ks. Eugeniusza Kotlińskiego CM. Dziękujemy Rycerzom Kolumba oraz policji za zabezpieczenie trasy i zadbanie o bezpieczeństwo uczestników. Do zobaczenia za rok.
 ks Grzegorz Markulak