Ważne wydarzenie miało miejsce w nowojorskim konsulacie. Zorganizowali je rzeszowianie promując swoje miasto i region.

 

To była kompetentna, ciekawa i wyczerpująca prezentacja z zastosowaniem środków audiowizualnych.

Przysłuchiwali się jej licznie przybyli właściciele nowojorskich biur podróży, przedstawiciele organizacji polonijnych i mediów.

Spotkanie otworzył konsul generalny Maciej Golubiewski, a prowadziła je konsul Sabina Klimek, kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji.

Języczkiem u wagi była oficjalna informacja o przywróceniu, po ośmiu latach zawieszenia, połączenia lotniczego Nowy Jork-Rzeszów. Mówili o tym, Michał Tabisz, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka i Dominik Bernardo, dyrektor sprzedaży LOT na terenie Ameryki Północnej. Pierwszy nowoczesny dreamliner poleci do stolicy Podkarpacia już 29 kwietnia. Samolot może zapewnić 252 pasażerom – tylu ich mieści się na pokładzie – komfortową podróż w trzech klasach biznesowej, premium i ekonomicznej.

Cieszy, że flota LOT rozrasta się i obecnie uchodzi za jedną z najnowocześniejszych w Europie, jak zapewniał Dominik Bernardo.

Prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, opowiadał także o jego zapleczu, min. największych w Polsce hangarach, gdzie stworzono warunki do remontu nawet największych samolotów, infrastrukturze i łączności komunikacyjnej, pozwalającej łatwo dojechać na Ukrainę, czy Słowację.

W ciągu ostatnich lat znane z urody krajobrazowej Podkarpacie bardzo się uwspółcześniło odpowiadając na potrzeby krajowego i zagranicznego turysty, a także nowych biznesów. Mówiła o tym Marzena Furtak-Żebracka, dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa.

 

(red)