Zgrupowanie Legii Warszawa na Florydzie pod wieloma względami okazało się świetnym wyborem. Drużyna i przedstawiciele klubu pierwszy raz od ośmiu lat mają okazję do spotkań z Polonią amerykańską, wśród której nie brakuje kibiców mistrza Polski. Zespół przygotowuje się do decydującej części sezonu korzystając z profesjonalnych ośrodków treningowych i uczestniczy w międzynarodowym turnieju Florida Cup.

 

 

Zgrupowanie na Florydzie to doskonała szansa na nawiązanie relacji z rodakami na stale mieszkającymi w Stanach Zjednoczonych. Liczne wizyty w hotelu u piłkarzy, duża frekwencja na spotkaniu w ramach „Legia Days” pokazały, że bezpośredni kontrakt z drużyną, którą do tej pory mogli oglądać oddaleni o tysiące kilometrów, ma dla nich ogromną wartość. – Zostaliśmy wspaniale przyjęci przez Polaków. Na nasz mecz przyjechali kibice z całej Ameryki, pokonując gigantyczne odległości. Otrzymaliśmy od nich fantastyczne wsparcie. Mieszkałem w USA kilka lat, wiem, jak bardzo zależy takim osobom na utrzymaniu kontaktu z Polską. Chcemy być bliżej nich. Mamy okazję dać im emocje, których na co dzień nie doświadczają – mówił prezes Legii Warszawa, Dariusz Mioduski. Drugie spotkanie z Polakami odbędzie się 19 stycznia w Clearwater.

Piłkarski mistrz Polski będzie szykował formę przed wiosenną częścią rozgrywek na Florydzie do 21 stycznia 2018.
Legia jako jedna z trzech europejskich drużyn została zaproszona do silnie obsadzonego turnieju Florida Cup, który jest największym piłkarskim wydarzeniem w „słonecznym stanie”, przyciągającym markowe kluby ze Starego Kontynentu i Ameryki Południowej. – Zależy nam na budowaniu brandu Legii nie tylko w Polsce, ale również międzynarodowo. Rynek amerykański przyszłościowo jest dla nas bardzo interesujący – dodał prezes Mioduski.

Zespół ma do dyspozycji znakomicie przygotowane obiekty – najpierw treningi odbywały się w Boca Raton (okolice Maimi), obecnie w Orlando. Podczas sobotniego meczu z mistrzem Ekwadoru Barceloną S. C. (2:3) kibice po raz pierwszy mogli zobaczyć na boisku czterech nowych piłkarzy w ekipie trenera Jozaka. Na zakończenie Florida Cup, 20 stycznia o 18:00 legioniści zmierzą się z kolumbijskim Atletico Nacional w St. Petersburgu. Relacje ze zgrupowania i towarzyszących mu wydarzeń można obserwować na stronie www.legia.com/floridacup.

 

PR