Słowa z liturgii mszalnej na Nowy Rok: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem” – są naszym podziękowaniem i życzeniami dla hojnych Ofiarodawców. Mają one moc spełnienia, bo są omodlone przez siostrę Rut i jej podopiecznych oraz Wspólnotę Dobrego Samarytanina.

 

Dzięki Wam w ciągu kilku miesięcy zbudowano dwa skrzydła sierocińca w Tanzanii, przeznaczonego dla tamtejszych sierot. (Każde ze skrzydeł ma ponad 50 metrów długości). Zebrano również całą sumę na budowę kościoła i dodatkowo 12 tysięcy dolarów na fundamenty pod trzecie skrzydło sierocińca. Cały koszt fundamentów wynosi 15 tys. dolarów. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda nam się zebrać taką sumę. Ponadto, co bardzo ważne, powstało gospodarstwo rolne i hodowlane, gdzie są uprawiane warzywa i owoce na potrzeby sierocińca oraz hodowane krowy, owce i kozy.

Coraz więcej dzieci z sierocińca znajduje adopcyjnych rodziców. Zakon Dobrych Samarytanek rozrasta się. Obecnie jest już siedem nowicjuszek.

Serce raduje się, gdy widzimy, jak Miłość zrodzona w Betlejem staje się Ciałem i spełniają się słowa Chrystusa: „Byłem głodny, a daliście mi jeść…”

We wtorek, 2 stycznia Małgorzata Kaleta, koordynatorka Wspólnoty Dobrego Samarytanina, spotkała się w Warszawie z reżyserem Patrykiem Vegą (ostatni film „Botoks”), który jest najhojniejszym sponsorem sierocińca. Ich rozmowa dała nadzieję, że dzieło podjęte w Tanzanii, dzięki wsparciu reżysera o szlachetnym sercu będzie dalej się rozwijać i będzie nagłaśniane przez film, który Patryk Vega zamierza nakręcić.

Siostra Rut zdecydowała się na wzięcie pożyczki wysokości 20 tys. dolarów na budowę murów trzeciego skrzydła sierocińca. Zostanie jeszcze czwarte skrzydło do zbudowania. Po jego zakończeniu planujemy budowę domu dla woluntariuszy, ponieważ wielu, i to młodych ludzi, chce tam pojechać, aby pomagać przez pewien czas.
Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i mamy nadzieję, że wspólnymi siłami ukończymy to wspaniałe dzieło, dzięki któremu uratujemy życie niejednego dziecka. Bóg zapłać.

 

Ofiary możemy przekazywać:

KONTO #: 1337538 POLISH&SLAVIC FCU 140 GREENPOINT AVENUE BROOKLYN, NY 11222 ABA # 2260082022. CZEKI WYPISUJEMY NA: NATIVITY BLESSED VIRGIN MARY CHURCH. W MEMO DOPISEK: AFICAN ORPHANAGE CHARITY. Czeki przesyłamy na adres: Nativity BVM Church 101-41 91st Street, Ozone Park NY 11416, Attn. African Orphanage Charity.

 

Wspólnota Dobrego Samarytanina