Nowy Rok 2018 niech przyniesie Ci siły by się za szybko nie poddawać, bo słowo „wystarczy” jest dla leniwych, a „jeszcze raz” jest dla odwa- żnych. Zacznij Nowy Rok nie z postanowieniem nowych diet czy listą spraw do załatwienia, ale z intencją bycia lepszym człowiekiem.

Nie znasz przyszłości więc poproś dobrego Boga by Cię prowadził, żeby stała się JEGO wola, żeby On już nie musiał naginać się do Twoich planów bo szkoda czasu. Pasterze przyszli do Jezusa z nadzieją, że ich codzienna rutyna nagle może mieć sens. Tej odwagi pasterzy w nowym 2018 roku Ci życzę.

Bóg, rodzi się w życiu tych ludzi, którzy szukają dobrych natchnień. Tak, będzie wymagał, bo inaczej stoisz w miejscu. Nie możesz wciąż udawać, że żyjesz. Jak długo można chodzić na palcach w obawie przed podjęciem kilku decyzji, które mogą w końcu zmienić Twoje życie.

Przestań być wiecznym statystą, quasi wierzącym.

Nie przenoś modlitwy porannej na wieczór czy wieczornej na następny dzień. Słowo PÓĚNIEJ jest właśnie dla statystów nie dla Ciebie.

Bogu też jest przykro, że być może w tym minionym roku 2017 spotkałeś/ spotkałaś złych ludzi; toksycznych, wiecz- nie plotkujących, interesownych ale nie interesujących. Oni zawsze będą wokół, ale najpiękniejsze jest to, że TY nie musisz być wokół nich.

Tylko od Ciebie zależy lista kontaktów w telefonie. Od Ciebie zależy jakie chcesz mieć relacje z ludźmi, z sobą, z Bogiem. Zatem życzę Ci dobrych ludzi w Twoim życiu. Życzę Ci, by Ewangelia była dla Ciebie codziennością bo odpowiada na pytania jakie masz, zwłaszcza gdy jest Ci źle.

Jeśli przez dziesięć minut dziennie poczytasz co Jezus powiedział, jak się zachował, jak szukał rozwiązań, jak szukał ludzi w potrzebie, to będzie to dla Ciebie dobra szkoła wiary jak żyć lepiej.

Dziękuję, że przez ten rok 2017 wytrzymałeś ze mną DROGI CZYTELNIKU. Dziękuję za Twoją cierpliwość, Twoją obecność, Twój głód Boga. Dziękuję za Twój czas, który poświęcasz na czytanie moich krótkich tekstów.

NIE, nie znam się na wszystkim. NIE, nie mam odpowiedzi na wszystko. NIE, nie próbuję Ci powiedzieć, że wiem lepiej…

Ja TEŻ szukam, też błądzę, też źle znoszę rozczarowania ludźmi, też zastanawiam się dlaczego moje sprawy poszły w takim a nie w innym kierunku. Ale też wierzę, że Bóg stworzył mnie, żebym spotkał CIEBIE, by także i moje życie miało sens.

Za sens jaki nadajesz mojemu życiu dziękuję TOBIE i trzymaj się dzielnie kimkolwiek jesteś mój drogi CZYTELNIKU…

 

o. Paweł Bielecki