Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w dorocznej akcji charytatywnej Świąteczny Uśmiech Dziecka. Celem organizowanej wspólnie z nowojorską Children’s Smile Foundation akcji, jest zbiórka funduszy na pomoc potrzebującym dzieciom w Stanach Zjednoczonych oraz dla trzech wybranych hospicjów dla dzieci w Polsce.

Fundacja Uśmiechu Dziecka otworzyła w Naszej Unii cztery oddzielne konta, na które prosimy kierować wpłaty:

  • Fundacja Uśmiechu Dziecka (konto PSFCU nr. 1337946) – wszystkie środki zostaną przeznaczone na koszty leczenia dzieci z rodzin polonijnych w Stanach Zjednoczonych.
  • Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach (konto PSFCU nr. 1337958) – to pierwszy na Śląsku zespół opieki paliatywnej przeznaczony wyłącznie dla dzieci. Placówka rekomendowana przez Pierwszą Damę RP, Agatę Kornhauser-Dudę.
  • Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia (konto PSFCU nr. 1337952) – jedyne w Polsce południowo-wschodniej domowe i stacjonarne hospicjum dla dzieci;
  • Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci (konto nr. 1337961) – zespół domowej opieki paliatywnej nad nieuleczalnie chorymi dziećmi w Warszawie i okolicach.

Aby dokonać wpłaty, prosimy wypełnić kupon dostępny w oddziałach PSFCU lub na stronie www.NaszaUnia.com i dostarczyć go do kasy w jednej z placówek Naszej Unii. Wpłaty mogą też być dokonane jako transfery pomiędzy kontami przy użyciu Bankowości Internetowej lub aplikacji Bankowości Mobilnej PSFCU. Akcja rozpoczęła się w piątek po Święcie Dziękczynienia i potrwa do końca roku.

To już czwarta edycja wspólnej akcji Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej wraz z nowojorską Fundacją Uśmiechu Dziecka.

– Stało się już tradycją, że przed Świętami Bożego Narodzenia Członkowie Naszej Unii oraz pracownicy zbierają pieniądze na chore dzieci w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Przez trzy lata udało się zebrać już prawie 400 tysięcy dolarów – powiedział Kurierowi dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski.

Jak do tej pory wsparcie w ramach akcji Świąteczny Uśmiech Dziecka otrzymały: hospicjum dziecięce w Rzeszowie, hospicjum „Pomóż im” w Białymstoku, hospicjum dla dzieci „Alma Spei” w Krakowie, hospicjum „Gajusz” w Łodzi, hospicjum im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie oraz hospicjum im. błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Co ważne: PSFCU nie pobiera żadnych opłat w związku ze zbiórką, tak że sto procent zebranych środków trafi na wskazane konta.

PR