Po raz pierwszy na PhotoPlus Expo w Nowym Jorku pojawiła się polska firma nPhoto z Rzeszowa. Jest to firma produkująca głównie fotoalbumy i fotoksiążki o wysokiej jakości.

 

Firma powstała w 2007 roku, a od roku 2014 weszła na rynek europejski do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Irlandii i Litwy. W lutym 2017 nPhoto pojawiła się po raz pierwszy w Ameryce na targach WPPI (Wedding & Portrait Photographers International) w Las Vegas. Obecnie firma zatrudnia 350 osób. Marka nPhoto oferuje produkty przeznaczone dla profesjonalnych fotografów.

Dumą firmy są obecnie nowe maszyny drukarskie – Canon DreamLabo 5000, które pozwalają uzyskać doskonałą rozdzielczość obrazu 2400 DPI oraz HP Indigo 12000.

Według założyciela firmy, Piotra Leszczyńskiego, ludzie nadal potrzebują komponowania własnych zdjęć i przechowywania ich w formie drukowanej, a nie tylko cyfrowej. Chcą łatwo do nich dotrzeć, w każdej chwili wracać do nich i trzymać je blisko pod ręką.

Wchodząc na stronę internetową, www.nphoto.com można zobaczyć takie produkty firmy jak DreamBook – fotoksiążka drukowana na DreamLabo 5000, tripleks – ciekawa alternatywa dla standardowych ramek, pudełka z odbitkami czy opakowania na USB.

Sztandarowym produktem firmy są fotoalbumy drukowane na twardych kartach, dostępne w różnych kolekcjach. Okładki w twardej oprawie jak i pozostałe pudełka są robione ręcznie przez wykwalifikowanych pracowników.
Na wystawie PhotoPlus Expo 2017 firma zaproponowała bardzo ciekawą promocję. Za 39 dol. można było wybrać i zamówić trzy z wystawionych produktów, albumów z darmowym dostarczeniem oraz otrzymać 50. procentową zniżkę na ich produkty na jeden rok.

Obecnie największym bestselerem firmy nPhoto jest zestaw o nazwie Complete Fotoalbum, który składa się z fotoalbumu z twardymi kartkami, pudełka z taką samą okładką co album i pendrive’a.

Na obecnej wystawie trwającej trzy dni ponad 600 osób wyraziło chęć skorzystania z tej atrakcyjnej oferty.

 

 Zosia Żeleska-Bobrowski