Victoria Cambranes kandydatką w wyborach do Rady Miejskiej Okręgu 33, obejmującego Greenpoint i Williamsburg.

Victoria Cambranes jest kandydatką niezależnej partii w okręgu 33 na Brooklynie. Jej kampania wzbudziła duże zainteresowanie i poparcie dużej części społeczności nabrzeży Brooklynu.

Urodzona i mieszkająca na Greenpointcie Victoria właśnie tutaj stawia swoje pierwsze polityczne kroki. Jest kandydatką w wyborach do Rady Miejskiej. Jeśli zbierze wystarczającą ilość głosów i zostanie wybrana będzie się zajmowała sprawami Greenpointu i Williamsburga.

Zabiegi o poparcie wyborców zaczęła od rozmów z ludźmi różnych narodowości, którzy mieszkają i pracują w tych dzielnicach. Wywiady prowadziła w sklepach, parkach i na lokalnych ulicach. W bezpośrednich rozmowach chciała usłyszeć jakie uwagi i zastrzeżenia mają mieszkańcy Okręgu 33. Co można zmienić i poprawić, żeby ludziom mieszkającym tutaj żyło się lepiej, wygodniej, bezpieczniej.

Jej zdaniem właśnie problemy zwykłych ludzi są najważniejsze i przewodnie. To oni wiedzą najlepiej co chcieliby zmienić, a z czego są zadowoleni. Mieszkają tu na codzień. Podczas tych spotkań Victoria dowiedziała się, że jej sąsiedzi z Greenpoint i Williamsburg, aż po DUMBO i Brooklyn Heights mają podobne opinie i obawy.

Patrząc na dzisiejszy Brooklyn trudno nie zauważyć, że wypiękniał, a jego wygląd stał się bardziej przyjazny. Rozbudowa Brooklynu pomogła jego mieszkańcom pod wieloma względami, ale popularność dzielnicy i napływ nowych mieszkańców powodują obciążenie połączeń transportowych, wzmożony ruch drogowy i rowerowy. Od niewystarczająco wzmocnionej infrastruktury po wręcz nierozsądnie wyceniane mieszkania, Brooklyn, który kiedyś był tętniącą życiem społecznością, obecnie w zastraszającym tempie odrywa się od klasy robotniczej i średniej.

Victoria jako córka imigrantów z Polski i Gwatemali na własne oczy widziała powolne wyniszczanie historycznego nabrzeża i zauważyła duże zainteresowanie różnych korporacji tymi terenami. Cambranes nie chce się z tym pogodzić. Uważa, że sprawy poszły za daleko i teraz potrzebny jest wysiłek wszystkich mieszkańców Okręgu 33, aby chronić siebie i ich dzielnicę. Mówi, że „musimy połączyć siły i zacząć mówić jednym głosem”.

Victoria Cambranes pragnie reprezentować ten wspólny głos w programie Progress For All Party i chce występować w imieniu starych mieszkańców budujących Brooklyn, jak i nowych, którzy wprowadzili się tu stosunkowo niedawno i teraz wpływają na kształt i charakter dzielnicy. Ma również nadzieję, że Okręg 33 będzie przykładem dla całego Nowego Jorku jak można i negocjować w spokojny, sprawiedliwy i rozważny sposób, ale również twardo i skutecznie walczyć o swoje racje.

Kobiety coraz częściej interesują się polityką i odgrywają w niej znaczącą rolę. Victoria pragnie dołączyć do tej grupy. Pokazała, że jest zdolna, rozsądna i zdeterminowana, zdolna do tego, żeby stanąć w wyborcze szranki w nadchodzących wyborach 7 listopada.

Z przyjemnością informujemy, że Victoria dobrze mówi po polsku.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o Victorii Cambranes, jej kampanii wyborczej i możliwościach udzielenia jej poparcia oraz pomocy odwiedźcie jej stronę: www.victoriacambranes.nyc

Alternatywnie można ją znaleźć na:
Twitter: @VECambranes
oraz Facebook: facebook.com/vcambranes