Pierwszym objawem problemów układu żylnego są pojawiające się na nogach czerwone żyłki, powszechnie nazywane pajączkami.

Wielu z nas uważa, że to tylko defekt kosmetyczny, jednak jest to nieprawdą. Należy zwracać szczególną uwagę na tego typu zmiany, gdyż mogą one być znakiem procesu, który toczy się już od dłuższego czasu i nieleczony może negatywnie wpłynąć na jakość krążenia żylnego w nogach.

Przy każdym skurczu serca bogata w tlen krew wtłaczana jest do tętnic, które rozprowadzają ją po całym ciele. Tętnicami krew płynie szybko i pod dużym ciśnieniem. Żyłami porusza się znacznie wolniej, bo płynie „pod górę”. Krew musi pokonać siłę grawitacji, żeby dotrzeć do serca, a nie jest to zadaniem łatwym.

Żeby krew popłynęła ku górze, potrzebuje wsparcia. Gdy chodzimy, biegamy, nasze mięśnie rytmicznie się kurczą i uciskają żyły. W momencie, gdy mięśnie się kurczą, krew płynie w górę, natomiast w rozkurczu, zastawki, czyli maleńkie fałdki wewnętrznej błony naczyń, zamykają się, zapobiegając cofaniu się krwi.

Jeżeli mamy słabe mięśnie, mało się ruszamy i zastawki są uszkodzone (możemy się urodzić ze uszkodzonymi zastawkami lub mogą się „zepsuć” na skutek zakrzepowego zapalenia żył), krew zaczyna się cofać. Wtedy wzrasta ciśnie krwi, która z coraz większą siłą naciska na ściany żył w nogach.

Tak powstają żylaki, czyli nieprawidłowe poszerzenia żył. Z czasem skóra nad nimi staje się coraz cieńsza, napięta i błyszcząca. Nabrzmiały, wypełniony niedotlenioną krwią żylak, widoczny jest pod skórą jako niebieskawa, czasem upstrzona zgrubieniami, kręta linia.

Poszerzone żyły doprowadzają do zastoju krwi w kończynie dolnej, wpływa to również na układ mikrokrążenia, co z kolei objawia się obrzękami kończyn, jak również zaburzonym ukrwieniem tkanek. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do poważnych powikłań, tzn. owrzodzeń podudzia.

W zależności od stanu naszych nóg, lekarz wybierze sposób leczenia, opierający się głównie na leczeniu objawów i poprawie krążenia, lub operacji. Najlepiej jest jednak wspomóc medycynę suplementami, które nie tylko wspomagają i poprawiają krążenie krwi, ale również wzmacniają i uszczelniają naczynia krwionośne.

Jednym z takich preparatów jest rewelacyjny produkt firmy „Flora” – „CircuVein”.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z żylakami, koniecznie wstąp do Markowej i zapytaj się o ten suplement. Jego skład opiera się na dwóch, skutecznych i całkowiecie naturalnych składnikach:

1. Diosmina: Wskazaniami do stosowania diosminy są przede wszystkim objawy związane z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych: uczucie ciężkości nóg i bóle łydek. Nasilenie dolegliwości ulega odczuwalnemu zmniejszeniu na ogół już w pierwszym dniu stosowania diosminy, a objawy niepożądane występują rzadko i zwykle są słabo wyrażone.

2. Hesperydyna: należy ona do cytrusowych bioflawonoidów – ułatwia wchłanianie witaminy C, zapobiega krwawieniom z dziąseł oraz powstawaniu krwawych wybroczyn na skórze. Hesperydyna dodatkowo uszczelnia naczynia krwionośne oraz zastawki żylne.

„CircuVein” to niesamowity duet, który sprawi, że Twoje nogi będą wyglądały piękniej w krótkim czasie, a przede wszystkim znikną uciążliwe dolegliwości!
Zapraszamy!