Przerost prostaty to powszechna dolegliwość u mężczyzn powyżej 50. roku życia. Łagodny przerost prostaty blokuje przepływ moczu przez cewkę moczową. Komórki prostaty stopniowo rozmnażają się, tworząc powiększenie, które uciska cewkę moczową. W miarę zwężania się cewki pęcherz musi silniej napierać, aby usunąć mocz z organizmu. Z czasem mięsień pęcherza staje się coraz silniejszy i nadwrażliwy. Pojawia się parcie na pęcherz nawet przy niewielkiej ilości moczu, stąd częsta potrzeba oddawania moczu. Ostatecznie, mięsień pęcherza nie jest w stanie poradzić sobie ze zwężoną cewką moczową i pęcherz nie zostaje w pełni opróżniony.

Przerost prostaty następuje powoli i mężczyźni nie zawsze zdają sobie sprawę, że taki proces zachodzi. Ale powiększająca się prostata coraz silniej zaciska się wokół cewki moczowej i zaczynają się kłopoty z oddawaniem moczu. W miarę jak stan się pogłębia, samo rozpoczęcie oddawania moczu staje się coraz trudniejsze, a pod koniec jego wypływ po prostu się urywa.

Za schorzenia prostaty mają odpowiadać, jak się obecnie uważa, głównie dwa hormony – dihydrotestosteron (DHT) i estradiol. Oba powstają z dobroczynnego dla stercza testosteronu, w procesach kontrolowanych enzymatycznie, gdzie 5 alfa reduktaza katalizuje przekształcenie testosteronu w DHT, natomiast aromataza – w estradiol. Większość metod leczenia chorób stercza skupia się więc wokół blokowania aktywności jednego bądź drugiego enzymu, co prowadzi do obniżenia poziomu hormonów szkodzących prostacie.

Jeśli powyższe objawy nie są Ci obce, koniecznie zajrzyj do Markowej Apteki Pharmacy i zapytaj o produkt formy Terry’s Naturally: „CuraMed Prostate”.

Dzięki unikalnemu składowi, stosowanie tego produktu w znacznym stopniu zmniejsza objawy przerostu prostaty, już po kilku dniach stosowania.

W składzie „CuraMed Prostate” znajdziemy między innymi:

1. Kurkumina: Wykazano, że kurkumina w połączeniu z warzywami krzyżowymi jak rzeżucha, kapusta, brokuły, brukselka, kalafior, kalarepa, rzepa – może zapobiegać rakowi prostaty i zatrzymać lub spowolnić jego rozwój. Kurkumina, zwalcza też stan zapalny prostaty i reguluje poziom hormonów, których zaburzenie powoduje przerost gruczołu krokowego i uporczywe objawy.

2. Olej z pestek granatu: W badaniachi potwierdzono, że u mężczyzn po operacji i naświetlaniu przeciw rakowi prostaty wydłużył się przeciętnie czterokrotnie czas podwojenia poziomu PSA (antygen prostaty), kiedy pili codziennie 0,24 litra soku z granatów. Poziom PSA u tych pacjentów podwajał się znacząco długo, bo od 15 do 54 miesięcy.

3. Organiczny olej z nasion dyni: używa się go w przeroście gruczołu krokowego, trudnościach z oddawaniem moczu, moczeniu nocnym, w stanach zapalnych dróg moczowych, w miażdżycy, przy podwyższonej zawartości cholesterolu we krwi, suchości skóry oraz zmniejszonej odporności organizmu. Ma działanie przeciwzapalne.

4. Wyciąg z francuskich pestek winogron VX1®: Winogrona zawdzięczają swoje antynowotworowe właściwości flawonoidom, które znajdują się w pestkach, skórkach i szypułkach winogron, a także witaminom C i A. Flawonoidy, jak również witaminy C i A, to naturalne przeciwutleniacze (inaczej antyoksydanty), które wymiatają z organizmu wolne rodniki, odpowiedzialne m.in. za rozwój chorób nowotworowych. Jak wynika z dotychczasowych badań naukowców, wyciąg z nasion winogron skutecznie niszczy komórki rakowe w hodowli, m.in. raka, żołądka i prostaty. Dodatkowo, zawartość polifenoli reguluje poziom testosteronu.

5. Sylibina: główny składnik sylimariny, która jest niezbędna w procesie detoksykacji i zwalczaniu stanu zapalnego prostaty.

6. Witamina D: Witamina ta odgrywa bardzo ważną rolę w organiźmie, między innymi dla kości i zdrowia immunologicznego. Jest ona wytwarzana przez organizm po wystawieniu na działanie promieniowania ultrafioletowego światła słonecznego. Analiza przeprowadzona przez naukowców tyczyła się mężczyzn cierpiących na raka w zaawansowanym stadium. Przez okres jednego roku podawano im witaminę D. 55% respondentów odnotowało zmniejszenie agresywności choroby, a niektórzy nawet całkowite wyleczenie.

Przerost prostaty dotyczy wielu mężczyzn. Jednak nie należy się załamywać, ponieważ objawy tej choroby można opanować. Jedną z metod na poprawę jakości życia Panów zmagających się z przerostem prostaty jest stosowanie „PROSTATE 5LX”.

Wstąp do Markowej Apteki i zapytaj o ten produkt.
Zapraszamy!