Kurkuma to starożytna przyprawa i barwnik, mająca szerokie zastosowanie również w farmakologii.

W kurkumie znajduje się kurkumina, która reguluje pracę komórek. Ma ona możliwość osadzania się w błonach komórkowych. Dzięki temu zabezpiecza je przed infekcjami i chroni przed nowotworami.

Kurkumina posiada również właściwości cytotoksyczne, czyli potrafi niszczyć komórki nowotworowe, równocześnie nie szkodząc zdrowym komórkom i ludzkiemu DNA.

Na rynku farmaceutycznym dostępnych jest wiele produktów, które są oparte na bazie kurkuminy. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie suplementy odznaczają się najwyższą jakością.

W Markowej Aptece dbamy o jakość produktów i jednym z polecanych suplementów na bazie kurkuminy jest „Turmeric Boost Restore” firmy GAIA.

„Turmeric Boost Restore” jest to skoncentrowany, smaczny ekstrakt kurkumy, w którym jest niezwykle wysoka zawartość substancji czynnych. Dzięki temu produkt ten stanowi skuteczną ochronę przed stanami zapalnymi. Bez dodatku cukru lub środków aromatyzujących, Turmeric Boost Restore, stanowi źródło najcenniejszych kurkuminoidow w postaci suplementu o smaku wanilii oraz herbaty Chai, wzbogaconym o probiotyki.

W skład „Turmeric Boost Restore” firmy GAIA wchodzi zarówno standardowa postać kurkumy oraz jej wyciąg, będący znaczenie bardziej aktywnym.

Obecnie kurkuma i jej właściwości lecznicze są najczęstszym przedmiotem badań naukowych w instytutach na całym świecie wśród naturalnych produktów pochodzenia roślinnego.

Kurkuma wykorzystywana jest w medycynie chińskiej. Głównym składnikiem kurkumy jak już wspomniałam jest kurkumina, jeden z najmocniejszych przeciwutleniaczy o bardzo silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwwirusowym, przeciwbakteryjnym, oczyszczającym i antynowotworowym.

Kurkuma dobrze wpływa na trawienie, dostarcza organizmowi niezbędnych do życia składników. Zawarta w niej kurkumina i jej pochodne mają silne właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne.
Według przeprowadzonych badań kurkumina hamuje proces zapalny w podobnym stopniu jak tak silne leki jak np. ibuprofen. To ważna informacja dla osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów, w przypadku których kurkumina pomaga łagodzić ból. Walka z przewlekłymi stanami zapalnymi to również walka z chorobami nowotworowymi, ponieważ jak dowiodły badania, nawet 25% wszystkich nowotworów wywołanych jest właśnie przez chroniczny stan zapalny.

W celach leczniczych warto zastanowić się nad kurkuminą w postaci suplementu, to gwarancja zdecydowanie bardziej skoncentrowanej dawki.

Kurkuminoidy natomiast, są inhibitorem enzymu nazywanego COX2 (tego samego, który jest blokowany przez standardowe leki przeciwzapalne, czego efektem jest ustąpienie bólu) i co najważniejsze nie ma skutków ubocznych.

Ta formuła ma potężny wpływ na poprawę zdrowia każdej zmagającej się z bólem lub stanem zapalnym osoby. Oczywistym jest, że wiele zdrowotnych komplikacji ma bezpośredni związek z obecnością zapalenia. Najlepszą drogą na zwalczenie bólu jest zwalczenie stanu zapalnego. Wszystkie te składniki, zupełnie naturalne, współpracują ze sobą i wzmacniają wzajemne działanie, dzięki czemu osiągany jest bardzo dobry efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny, bez żadnych skutków ubocznych.

Jeśli doskwiera Ci ból, szczególnie ten silny i przewlekły, wymagający zażywania środków przeciwbólowych, co wiąże się ze zwiększonym ryzykiem uszkodzenia m.in. żołądka, sięgnij po Kurkumę firmy „GAIA”, która daje Ci możliwość osiągnięcia dokładnie tego samego efektu, całkowicie naturalną drogą, bez skutków ubocznych.

Zapraszamy!

Marek Wójcicki