Karol Kloc z żoną Grace. Foto: Archiwum rodzinne

Karol Kloc z żoną Grace. Foto: Archiwum rodzinne

Zbliża się sezon narciarski. Położenie Nowego Jorku sprzyja nauce tego pięknego sportu. Narciarskie wyciągi usytuowane są półtorej, dwie godziny jazdy samochodem od miasta, ale ciągle w tym samym stanie.

Miło więc nam poinformować, że w samym sercu gór Catskill w narciarskim centrum Belleayre pracuje nasz rodak Karol Kloc, który jest dyrektorem tamtejszego programu narciarstwa alpejskiego. Program szkoli juniorów od 8-21 lat, a także dorosłych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie.

Jak przebiegała narciarska przygoda Karola? Zaczęła się już podczas studiów na Politechnice Wrocławskiej. Należał tam do Akademickiego Klubu Narciarskiego. Pod koniec studiów został pomocnikiem instruktora w Polskim Związku Narciarskim (PZN).

W 1979 r. Karol przyjechał do USA. Na początku wykonywał różne prace ale cały czas myślał o nartach i kilka lat później podjął pracę instruktora w szkole narciarskiej Karla Plattnera w Hunter w stanie Nowy Jork. Pracował tam 20 lat. Początkowo jako instruktor a później jako trener juniorów. Praca trenerska jest jego ogromną pasją, a praca z dziećmi sprawia mu szczególną satysfakcję. Jako nastolatek był zawodnikiem w gimnastyce sportowej. Największym jego ówczesnym osiągnięciem był start na olimpiadzie młodzieży. Wiele z tamtych wspomnień pomaga mu lepiej rozumieć jego obecnych młodych uczniów.

Przygoda z gimnastyką, jak się okazało dała Karolowi doskonałe podstawy do szybszego rozwoju umiejętności w narciarstwie alpejskim. W Stanach Zjednoczonych szybko zdobywał kolejne stopnie instruktorskie. Trzeci stopień „Professional Ski instructor of America” i czwarty stopień „National Coach United Ski and Snowboard Assocciation (USSA)”. To pozwala mu kształcić innych trenerów i osiągać sukcesy w treningu młodych zawodników w tej trudniej ale wspaniałej dziedzinie sportu.

Trener Karol Kloc gorąco zachęca polonijne dzieci i młodzież do nauki i uprawiania wspaniałego sportu jakim jest narciarstwo.

Wszystkim zainteresowanym nauką jazdy na nartach polecamy szkołę w Belleayre. Więcej wiadomości na belleayre. com. A najszybszy kontakt to bezpośedni telefon do trenera Karola Kloca 845.254.4044 (można zostawić wiadomość na taśmie).

I do szybkiego spotkania na zaśnieżonym stoku.

PR