Dla zdecydowanej większości osób Nowy Rok to czas zmian i mniej lub bardziej ambitnych postanowień, które nie zawsze są w pełni realizowane, a co za tym idzie po pewnym czasie blakną i ulatniają się z naszej pamięci. Zazwyczaj dotyczą one naszego zdrowia. Żeby jednak nie doszło do tego stanu rzeczy, warto zadbać o przestrzeganie pewnych zasad wspierających nasze postanowienia noworoczne…

W zależności od naszych priorytetów, na liście postanowień noworocznych mogą znaleźć się: regularna aktywność fizyczna, „zgubienie” zbędnych kilogramów, zminimalizowanie stresu, czy poprawa diety. Postanowienia noworoczne umożliwiają nam zniwelowanie negatywnych przyzwyczajeń, walkę z nałogami, czy niezdrowym trybem życia. Pamiętajmy, że w zdrowym ciele – zdrowy duch. Należy zadbać zarówno o dobry stan naszej psychiki, jak i doskonałą formę.

Właściwie dbanie o zdrowie, stan ciała i ducha to oczywiście przede wszystkim zdrowa i właściwie zbilansowana dieta, w której skład wchodzi wiele składników naturalnych. Poza dobrze dopasowaną dietą, bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na poprawę naszego samopoczucia jest również odpowiednia ilość snu.

Wśród sprawdzonych metod na lepsze samopoczucie znajdują się suplementy ziołowe. Rożnego rodzaju mieszanki ziołowe są niejako darem, który otrzymaliśmy od natury. Nie powinniśmy o tym zapominać! Jednym z takich suplementów są zioła szwedzkie.

Zioła szwedzkie mają długą tradycję w domowym zwalczaniu różnych dolegliwości. Nalewka z ziół szwedzkich jest jednym z przykładów zbawiennego działania natury. Historia tej ziołowej mikstury sięga XVIII wieku, choć jej początków można doszukać się jeszcze w czasach starożytnego Egiptu.

Tradycyjny skład ziół szwedzkich to aloes, szafran, rabarbar, mirra, kamfora i inne naturalne składniki znane z leczniczego działania. Ich przeznaczenie jest wszechstronne, ale przede wszystkim skupia się na uśmierzaniu dolegliwości przewodu pokarmowego. Zioła szwedzkie pobudzają wydzielanie soków trawiennych- śliny, żółci i soku żołądkowego, dzięki czemu ułatwiają przyswajanie składników pokarmu.

Zastosowanie ziół szwedzkich nie ogranicza się tylko do poprawy czynności układu pokarmowego. Zioła szwedzkie stosuje się zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Zewnętrznie, polecane są na bóle reumatyczne, mięśniowe i stawowe. Mieszanka sprawdza się również w sytuacji migrenowych bólów głowy, kiedy wystarczy nacierać czoło i skronie nalewką. Zioła szwedzkie sprawdzają się również w przypadku odmrożeń I stopnia, krwiaków, hemoroidów i trudno gojących się ran.

Mieszanka ziół szwedzkich jest specyfikiem stosowanych w wielu domach już od dziesięcioleci. Działanie tego specyfiku jest niezwykle rozlegle, jednak na największa uwagę zasługują następujące przykłady:

  • Wspieranie funkcji wydalniczych dróg żółciowych, trzustki i żołądka
  • Wspieranie pracy wątroby
  • Zapobieganie mdłościom
  • Eliminacja toksyn
  • Wspomaganie trawienia
  • Pobudzenie krążenie

Zioła szwedzkie powinniśmy przyjmować po posiłku, gdy mamy gazy lub wzdęcia lub przed posiłkiem, by uchronić się przed tymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Po obfitym posiłku zioła szwedzkie pomagają strawić jedzenie i złagodzić przelewanie treści pokarmowej w jelitach. Zioła stymulują przepływ żółci z wątroby, która z kolei wpływa na perystaltykę jelit odpowiedzialnych za wchłanianie składników odżywczych z pożywienia…

Zioła szwedzkie to odpowiedź natury na wiele dolegliwości chorobowych. Każda domowa apteczka powinna być w nie zaopatrzona!

Drodzy Przyjaciele Markowej Apteki!

Pragniemy życzyć Państwu Szczęśliwego Nowego Roku!

W tych wyjątkowych dniach chcemy Państwu życzyć zadowolenia i sukcesów z realizacji podjętych wyzwań. Dzięki Wam udało nam się osiągnąć wspaniały cel, a mianowicie, zjednoczyć polską rodzinę w Ameryce. Drzwi naszej apteki są dla Was i Waszych rodzin zawsze szeroko otwarte!

Zapraszamy.

Marek Wójcicki