Karolinę Płaczek znamy w Kurierze od lat. Jeszcze jako mała, pulchna dziewczynka przychodziła z mamą na imprezy Kuriera. Kiedy nudziło się jej towarzystwo dorosłych siadała grzecznie przy redakcyjnym biurku i rysowala…

Minęło kilka lat. Karolina wyrosła na śliczną, bardzo zgrabną, pełną wdzięku pannę. W tym roku otrzymała zaszczytny tytuł Miss Polonia 2017.
Nowej Miss serdecznie gratulujemy i oddajemy jej głos:

Urodziłam się w Nowym Jorku. Mam 24 lata. Ukończyłam Pace University Bachelor of Science. Jestem instruktorką fitness.

Prowadzę zajęcia w YMCA. Pracuję w gabinecie okulistycznym na Manhattan Ave. na Greenpoincie. W przyszłości chcę być dietetyczką by uczyć ludzi jak żyć zdrowo.

Pierwszy raz wzięłam udział w wyborach Miss of Glen Cove i od razu zdobyłam tytuł Miss of Glen Cove 2012 i Miss Publiczności. Od tych wyborów w tamtejszym Polskim Domu Narodowym na Long Island zaczęła się moja przygoda z konkursami piękności i dlatego to miejsce jest mi szczególnie bliskie. Chętnie tu wracam i prowadzę różne polonijne imprezy. Tu też spędzę tegorocznego Sylwestra.

Po Glen Cove były kolejne wybory i kolejne nagrody. Ich uwieńczeniem był szczęśliwy dla mnie dzień 8 października – zostałam wtedy wybrana Miss Polonia USA 2017.

Przez wiele lat uczyłam się w Joseph’s Dance Studio tańca towarzyskiego. Często jestem zapraszana do prowadzenia imprez kulturalnych dla Polonii, min. prowadziłam Galę Festiwalu „Chopin i Przyjaciele“, który organizuje Marian Żak. Prowadziłam Koncert Jubileuszowy pana Janusza Sporka wspólnie z redaktorem Wojciechem Maślanką. Byłam zaszczycona, że Mistrz Józef Pałka zaprosił mnie, swoją uczennicę, do poprowadzenia tak wielkiego wydarzenia jakim było 25-lecie Music Education Center.

Dwukrotnie prowadziłam wybory Miss w Glen Cove oraz przygotowałam choreografię na tę imprezę.
Prowadziłam też festyny dla Polonii oraz koncerty świąteczne.

W 2013 r. reprezentowałam The New York Hall of Science Museum na 17 Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Naukowego Kopernik w Warszawie. Właśnie wtedy zdałam sobie sprawę jak ważna była dla mnie znajomość języka polskiego. Poprowadziłam spotkanie właśnie po polsku. To była wielka radość.

Po powrocie do Nowego Jorku dziękowałam moim rodzicom za to, że posłali mnie do polskiej szkoły i że tak starannie pielęgnują polskie tradycje w naszej rodzinie. Dopiero w kraju zrozumiałam jakie to ważne.

W 2014 r. uczestniczyłam w White House Science Fair 2014 organizowanym przez Biały Dom. Było to niezwykle wydarzenie i ogromne wyróżnienie dla mnie. Miałam przyjemność wysłuchać na żywo przemówienia prezydenta Baracka Obamy.

Moją największą pasją jest taniec towarzyski. Przez wiele lat tańczyłam ze Stanem Tokarzem w Joseph’s Dance Studio. Wzięliśmy udział w wielu konkursach min. na Mistrzostwach Ameryki oraz tańczyliśmy dla Polonii na wielu imprezach charytatywnych.

Interesuję się też sztuką. To zasługa mojej mamy. Od dziecka zabierała mnie do galerii i muzeów. Pierwszy raz byłam na wernisażu właśnie w Galerii Kuriera Plus. Uwielbiam malować i podróżować.