„Fakt, że mieszkam i pracuję za granicą, nie zwalnia mnie z odpowiedzialności za mój kraj”- mówi top modelka Anja Rubik. „Los Polski jest dla mnie bardzo istotny. Tam mieszkają moja rodzina, moi przyjaciele, tam są moje korzenie, moja tożsamość, mój język”- dodaje. Czyżby patriotyzm znowu był w modzie?

 

 
Scarlett Johansson jest piękna, młoda i bogata. Najbogatsza. Amerykańska aktorka znalazła się na liście dziesięciu najlepiej zarabiających gwiazd w historii kina. 31-latka zagrała w 37 filmach, a na jej konto wpłynęło 3,3 miliarda dolarów! Co więcej, jest jedyną kobietą w stawce i do tego… najmłodszą. „To bardzo ekscytujące być na tej liście”- mówi ponętna blondynka. „A zarazem bardzo rozczarowujące, że jestem jedyną przedstawicielką płci pięknej”- dodaje Johansson. Która – jak większość współczesnych gwiazd – jest feministką. I wcale się tego nie wstydzi.

 

 
Lionel Messi skazany! Jeden z najlepszych piłkarzy świata usłyszał wyrok pozbawienia wolności na okres 21 miesięcy. Argentyńczyk trafił przed wymiar sprawiedliwości za oszustwa podatkowe, których dopuścił się wraz z posiadającym wszelkie pełnomocnictwa, ojcem. Gwiazdor FC Barcelona ukrył przed fiskusem ponad cztery miliony euro! Na szczęście Leo nie pójdzie za kratki. W myśl hiszpańskiego prawa, jeśli wyrok nie przekracza dwóch lat, stosuje się tzw. „zawiasy”. „Kompletnie nie znam się na podatkach”- mówi Messi. „W tych kwestiach zawsze ufałem ojcu, który zarządza moim majątkiem, oraz prawnikom. Moją rolą jest grać w piłkę”- mówi 29-latek. I cały świat chce mu wierzyć. Macierzysty klub i miliony fanów stoją za Messim murem. W piłkarskiej terminologii „mur” to grupa zawodników, których zadaniem jest utrudnienie przeciwnikowi oddania bezpośredniego strzału na bramkę. Niestety, w tej zagmatwanej historii, to Messi jest przy piłce i wygląda na to, że właśnie strzelił „samobója”.

 

 
Małgorzata Rozenek, znana jako Perfekcyjna Pani Domu, a także Żona Ex-Piłkarza, z doczeską, Radosława Majdana, poprowadzi kolejny program, który – podobnie jak inne firmowane jej nazwiskiem – ma ogromny potencjał, by stać się spektakularną klapą. „Projekt Lady”- jak donoszą kolorowe magazyny – ma „uczyć wybrane dziewczęta dobrych manier, ogłady i elegancji”. Pamela, Vanessa, Roksana i Angelika oraz inne uczestniczki wiążą z programem wielkie nadzieje. „Jedna z nich deklaruje, że chce być sławna i bogata, druga chce być gwiazdą i wyjechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, trzecia lubi imprezować, a na imprezach głównie pije, a jeszcze inna pragnie być szczuplejszą wersją Kim Kardashian”. Czyli – jak pisała przed wielu laty Agnieszka Osiecka – każda chce „damą być, och damą być i na wyspach bananowych dyrdymały śnić”. Tylko za jakie grzechy każą to ludziom oglądać?

 
7 lipca rozpoczął się kolejny festiwal w Jarocinie. Zaplanowano 48 koncertów, na kilku scenach. Wśród wielu gwiazd są m.in. Slayer i The Prodigy. Pierwsze „Wielkopolskie Rytmy Młodych”, od których zaczął się kultowy Jarocin, odbyły się 46 lat temu. W 1987 roku 222 funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa zabezpieczało festiwal. Ujawniono dziesięć przestępstw, pouczono 923 osoby. Z kolei 1000 mieszkań można byłoby zasilić prądem, który będzie wykorzystywany w trakcie tegorocznej imprezy – czytamy w informacjach prasowych. Oprócz słuchania muzyki, na fanów czekają również inne atrakcje, np. wizyta w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie, czyli nowoczesnego muzeum prezentującego historię polskiej muzyki rockowej i samego festiwalu. Czy uda się wskrzesić ducha dawnego Jarocina, za którym tęsknią dinozaury polskiej sceny muzycznej, a o którym współczesna młodzież może jedynie przeczytać w książkach? Organizatorzy chwalą się, że aż 52 tiry mają dostarczyć wyposażenie związane z organizacją imprezy, może przy okazji uda im się przemycić nieco klimatu, którego – jak mawiają najstarsi punkowcy – na dzisiejszych festiwalach próżno szukać?