Lipiec i sierpień to miesiące, na które czeka każdy. Po roku wypełnionym obowiązkami, nadchodzi czas na upragniony urlop.

 
Pamiętajmy jednak, ze wysokie temperatury, gwałtowne zmiany ciśnienia, długotrwałe podróże zdecydowanie nie służą osobom z chorobami układu krążenia.

 
Podczas upałów, priorytetem dla ludzkiego organizmu staje się utrzymanie stałej temperatury ciała tak, aby nie doszło do przegrzania. Mechanizm obronny polega na tym, że rozszerzają się naczynia krwionośne, zwiększa się wytwarzanie potu, (schładza on powierzchnię skóry i obniża jej temperaturę). Konsekwencją tego jest odwodnienie organizmu oraz zaburzenia całej gospodarki wodno-elektrolitowej, co doprowadza do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi.

 
Dlatego w wakacyjnym czasie uzupełniajmy płyny wodą mineralną, która zawiera te pierwiastki. Należy również pamiętać, że odwodnieniu towarzyszy zagęszczanie się krwi, co z kolei zwiększa ryzyko wystąpienia zakrzepu.

 

Dbając o swoje serce w czasie upałów, stosuj się do poniższych zaleceń:
· Unikaj wychodzenia na zewnątrz podczas upałów, szczególnie w godzinach południowych.
· Spożywaj duże ilości płynów (woda, soki – około 8 – 10 szklanek dziennie).
· Unikaj kawy i alkoholu!
· Zakładaj luźne, przewiewne, jasne ubrania z naturalnych tkanin.
· Gdy przebywasz w klimatyzowanym pomieszczeniu, unikaj nagłego wychodzenia na zewnątrz.
· Pamiętaj o regularnym i punktualnym przyjmowaniu przepisanych przez lekarza leków.
· Zadbaj o dietę. Ograniczaj tłuste potrawy, jedz dania lekkostrawne oraz dużo warzyw i owoców.
· Unikaj długotrwałego i wyczerpującego wysiłku fizycznego.

 

Wakacyjne podróże
„Sercowcy” powinni rezygnować z wyjazdu do miejsc położonych w ekstremalnych warunkach geograficznych lub klimatycznych – na dużych wysokościach (>1500 m n. p. m.) oraz do miejsc bardzo ciepłych, o dużej wilgotności powietrza.
A co z podróżą samolotem? Zdecydowanie bezpieczniejszy jest lot samolotem, niż długotrwała podróż samochodem (ciężkie powikłania kardiologiczne występują u 1-2 osób na milion podróżujących samolotem!).

 
O nasze serce powinniśmy troszczyć się nie tylko w upalne dni a pomoże nam w tym preparat Doppelherz aktiv – Na serce.
Składnikiem preparatu odpowiedzialnym za prawidłowe funkcjonowanie serca oraz poprawę jego czynności bioelektrycznej, są kwasy tłuszczowe omega-3. Korzystny wpływ na serce udowodniono w wielu badaniach, a za skuteczną dawkę wspomagającą pracę serca uznaje się, co najmniej 250mg DHA + EPA dziennie.

 
Kwasy tłuszczowe omega-3 odgrywają istotną rolę w prawidłowej pracy serca i układu krążenia. Zapobiegają tworzeniu się złogów cholesterolu w naczyniach krwionośnych serca i mózgu. Obniżają poziom trójglicerydów, poprawiają proporcje ”dobrego” i ”złego” cholesterolu we krwi oraz łagodnie obniżają ciśnienie krwi.

 
Ponadto preparat ten zawiera witaminy B6, B12, kwas foliowy oraz przeciwutleniacze (witaminy E i B2) jest to najbardziej efektywna kombinacja składników odżywczych, które wpływają korzystnie na stan układu sercowo-naczyniowego.

 

Zapraszamy do Markowej Apteki!