Wakacje to moment na który czekamy miesiącami. Znużeni wysokimi temperaturami, zmęczeni pracą… Słońce, odpoczynek, relaks to tylko niektóre skojarzenia które przychodzą nam do głowy. A no właśnie…

 
Może by tak zaplanować wakacje z głową? Nie chodzi jednak o to, żeby zaplanować każdy najmniejszy szczegół naszego wypoczynku, ale o to, żeby zadbać o dobrą kondycję i z uśmiechem na twarzy rozpocząć wymarzony urlop.

 
Dla tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie są w stanie wyjechać na upragnione wakacje mamy również coś w zanadrzu.

 
Napoje energetyczne, które Markowa Apteka postanowiła włączyć w bogaty już asortyment suplementów i ziół, są nie tylko zdrowe i smaczne, ale również niezwykle skuteczne.

 
Napoje „Tria” są bogate w witaminy i minerały oraz inne składniki odżywcze. Poprawiają pracę serca i układu krążenia, korzystnie wpływają też na pracę mózgu. Polecane są w sytuacjach stresowych oraz przy dużym wysiłku fizycznym i umysłowym. Doskonale orzeźwiają, dodają energii i witalności.

 
W składzie tych napojów znajdziemy aronię, w której moc wierzyli przez wieki kanadyjscy Indianie. Nazywali ją krwią natury, przekonywali, że daje siłę niedźwiedzia i długość życia sekwoi. Soki z aronii są wyjątkowo bogate w antyutleniacze, owoce aronii przeciwdziałają miażdżycy i chorobom serca, chronią też przed chorobami nowotworowymi i spowalniają procesy starzenia.

 
W napojach tych znajdziemy również guaranę, której nazwa pochodzi od krzewu rosnącego w Wenezueli i północnej Brazylii.

 
Główną substancją aktywną nasion guarany jest guaranina działająca na organizm tak samo jak kofeina. Choć obydwie mają podobne właściwości, to jednak różnią się budową chemiczną. Guarana zawiera też kofeinę, z tym, że w porównaniu z guaraniną są to ilości istotnie mniejsze.

 
Wśród substancji aktywnych guarany wymienia się również adeninę, cholinę, katechinę, saponiny, teofilinę, teobrominę, skrobię oraz olejki eteryczne. Składniki zawarte w nasionach owoców guarany (tu głównie guaranina i kofeina) tworzą unikalną kompozycję, która działa stymulująco na układ nerwowy, zwiększa czujność psychiczną, ułatwia zapamiętywanie, poprawia nastrój, oddala zmęczenie, zwiększa odporność oraz wytrzymałość fizyczną.

 

Zielona herbata

 
· Zielona herbata ma właściwości hamujące rozwój bakterii w układzie pokarmowym. Pobudza go również do wydzielania soków trawiennych.
· Obniża ciśnienie krwi poprawiając przy tym krążenie zmniejszając ryzyko wystąpienia chorób serca.
· Zawarte w zielonej herbacie flawonoidy wzmacniają naczynia krwionośne i przeciwdziałają zakrzepom krwi.
· Dzięki zawartości fluoru chroni zęby przed próchnicą.
· Jest bogata w witaminy C, E, B, sole mineralne oraz garbniki
· Zawarte w niej garbniki zapobiegają nowotworom.

Żeń-szeń to korzeń o niezwykłych właściwościach. W medycynie chińskiej traktowany jest niemal jak panaceum – lek na wszystko. Wśród całego wielobarwnego wachlarza jego sposobów oddziaływania na nasz organizm kolorem niezwykle pożądanym jest ten, który łagodzi zmęczenie. Według najnowszych badań może on także być istotny w leczeniu osób chorych na raka.

 

Jeśli czujesz, że brakuje Ci energii i potrzebujesz motywacji do działania, nie zwlekaj tylko wstąp do Markowej i zapytaj o napoje energetyczne formy „Tritaine”.
Zapraszamy!