Z powodu nieprawidłowego odżywiania nasze organizmy zawierają w sobie dużo toksyn, które z kolei utrudniają przemianę materii, powodują nadwagę i złe samopoczucie. Nieprawidłowe pożywienie oraz poczucie winy, że jemy niewłaściwie sprawiają, że nie słuchamy swojego organizmu i nie umiemy odczytywać jego sygnałów. Złe samopoczucie blokuje nasz rozwój i sięganie po wyższą jakość życia.

 
Lato właśnie się zaczęło. To okres w którym odkrywamy sporo ciała i zwracamy uwagę na to jak wygląda nasza sylwetka. Zdarzyło Wam się kiedyś przytyć 2-3kg w ciągu dwu dni? Czy może taki scenariusz wydaje Wam się zupełnie absurdalny? Takie gwałtowne skoki wagi mogą być spowodowane zatrzymaniem wody w organizmie. Nadmiar wody sprawia, że puchniemy i czujemy się ociężale.

 
Czego unikać? Przede wszystkim dużej ilości soli i alkoholu. Przyczyną nagromadzenia wody w organizmie może być też źle dobrana antykoncepcja.

 
Kolejną istotną kwestią są toksyny, które wchłaniamy do organizmu każdego dnia. Czy tego chcemy czy nie, jesteśmy narażeni na szkodliwe substancje, które znajdują się w naszym otoczeniu (woda, żywność). Nagromadzenie związków toksycznych w naszym organizmie może powodować przemęczenie, zaburzenia koncentracji, złe samopoczucie czy obniżenie sprawności fizycznej.

 
Detox, czyli oczyszczanie organizmu z toksyn, które mogą hamować proces odchudzania.

 
Toksyny i zbędne produkty przemiany materii są wydalane z organizmu wraz z moczem i potem. Po tym następuje druga faza czyli spalanie, którego usprawnienie zapewnia specjalny kompleks ziół wpływający korzystnie na rozpad komórek tłuszczowych, wykorzystanie ich zasobów w procesach energetycznych, a także wspierającej proces naturalnego wydzielania żółci i soków żołądkowych.

 
Ogólne przyczyny zanieczyszczenia organizmu:
– złe łączenie pokarmów, np. białek z węglowodanami (mięso z ziemniakami)
– spożywanie dużych ilości białka (wędliny, mięso, mleko) powoduje procesy gnicia i powstawanie metanu w jelitach
– nadmiar potraw mącznych łączonych z masłem, margarynami i cukrem, żółty ser, słodycze, drożdżówki, kasze na mleku, naleśniki, twaróg z cukrem, lody, mrożona śmietana
– nadmiar pieczywa na drożdżach
– nadmiar potraw gotowanych
– wysokokaloryczne pożywienie jadane w małych ilościach, popijane słodką herbatką.
– brak ruchu
„Flor Essence” firmy Flora jest odpowiedzią na nasze problemy. Jest to nie tylko produkt, który zawiera naturalną mieszankę ziołową, umożliwiającą pozbycie się nadmiaru toksyn oraz wody, ale również jest to produkt, w którym znajdziemy dużą dawkę naturalnych witamin C i A.
Witamina C wykazuje działanie antyoksydacyjne, przez co zapobiega szkodliwym procesom utleniania, starzeniu się komórek oraz wspomaga układ odpornościowy. Naturalna forma witaminy C w głównej mierze sprawia, że jej dobroczynne działanie jest powszechnie znane od pokoleń. Dodatkowo do wzmocnienia działania antyoksydacyjnego preparatu przyczyniają się zawarte w nim bioflawonoidy cytrusowe.
Witamina C jest jednym z najskuteczniejszych związków detoksykujących organizm.

 

Detoks może odbywać się na kilka sposobów, jednak najprostszym i od lat sprawdzonym przez nasze babcie, jest zastosowanie odpowiedniej kompozycji ziół, które:
· oczyszczają organizm ze zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn,
· działają odtruwająco,
· odprowadzają nadmiar wody z organizmu.
Lato zagościło już na dobre. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, jak zdrowo się odżywiasz i jak traktujesz swój organizm.

 
Po długich miesiącach siedzącego trybu życia oraz nieprawidłowego odżywiania sięgnij po Flor Essence, niesamowitą mieszankę ziołowa, która umożliwi przywrócenie balansu Twojemu ciału.
Produkt jest dostępny w płynie oraz herbatce. Zapraszamy serdecznie!