Zakażenia układu moczowego (ZUM) znajdują się na drugim miejscu, po grypie i infekcjach grypopochodnych, jeśli chodzi o częstość występowania.

 
Schorzenie to związane jest z występowaniem drobnoustrojów w drogach moczowych, które w prawidłowych warunkach powinny pozostawać jałowe. W końcowym odcinku cewki moczowej bakterie mogą być obecne, ale nie wywołują zakażenia.

 
Środowisko niekorzystne dla rozwoju bakterii utrzymują w drogach moczowych proantycyjany – związki roślinne występujące w żurawinie. Najczęściej spotykanymi postaciami choroby są: zakażenie pęcherza moczowego (ok. 90% przypadków) i odmiedniczkowe zapalenie nerek (ok. 10% przypadków).

 
Najczęściej infekcje pojawiają się w okresie zimowym na skutek przeziębień i przemarznięcia. Siadanie na zimnych ławkach, murkach, poręczach jest niewskazane. Poza tym pęcherzowi nie służą płyny do higieny intymnej niedostatecznej jakości.

 
Wraz z wiekiem wzrasta ryzyko zakażenia pęcherza moczowego i niejednokrotnie wiąże się z anatomicznymi nieprawidłowościami narządów układu moczowo-płciowego.
Mężczyźni do 50-60 roku życia rzadko cierpią na ZUM. Schorzenie zaczyna się pojawiać w okresie zaburzeń związanych z oddawaniem moczu, wiążących się najczęściej z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego i zastojami moczu w pęcherzu.

 
Każdy z nas wie jak to jest zmagać się z infekcją dróg moczowych. Na szczęscie na rynku farmaceutycznym dostępne są środki, które w znacznym stopniu zmniejszają ryzyko zapadalności na tego typu infekcje.

 
Jednym z nich jest doskonały produkt firmy Renew Life: KIDNEY DETOX.
Zioła oraz potas, zawarte w tym produkcie wspierają prawidłową funkcję nerek oraz nasilają proces oczyszania, detoksyfikacji. Dzięki niezwykłym potencjałom zawartych w „Total Kidney Detox” ziół, nasze nerki i pęcherz moczowy są ochraniane dzień po dniu. Jesteśmy mniej narażeni na wszelkiego rodzaju infekcje dróg moczowych.

 
Jak już zostało wspomniane wcześniej, jednym z najsilniejszych, naturalnie występujących środków, które mogą znacznie zmniejszyć objawy już występującej infekcji dróg moczowych oraz zmniejszyć ryzyko nawrotów jest żurawina.

 
Ochronne działanie soku żurawinowego wynika z:

 
· zakwaszania moczu,
· zawartości w nim kwasu hipuronowego, który ma działanie antybakteryjne,
· zawartości składników utrudniających przyleganie bakterii Esherichia coli (E. coli) do ścian układu moczowego.
Ziele skrzypu polnego działa słabo diuretycznie. Stosuje się go w obrzękach pourazowych i zastoinowych, w stanach zapalnych i zakażeniach bakteryjnych dróg moczowych oraz w celu zwiększenia ilości wydalanego moczu i wywołania efektu płukania.
Dodatkowo, produkt zawiera m.in. wyciągi z pietruszki, mniszka lekarskiego, perzu, białej fasoli oraz arbutyny i UVA URSI.
Wszystkie te składniki zastosowane razem, nie tylko zapewniają najskuteczniejszą ochronę dróg moczowych przed zakażeniami, ale również oczyszczają nerki, tym samym usprawniając ich funkcję.

 
Koniecznie wstąp do Markowej Apteki Pharmacy i zapytaj się o Kidney Detox.
Zapraszamy!