Skumulowane w organizmie toksyny obciążają nadmierną pracą wątrobę, wówczas nie jest ona w stanie skutecznie pełnić swoich funkcji, a pełni ich – bagatela – ponad 200! Wątroba działa także jako organ odtruwający. Substancje potrzebne pozostawia w organizmie, a zbędne (produkty przemiany materii, leki, alkohol i inne szkodliwe chemikalia) wydala z organizmu z pomocą nerek. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wątroba działała właściwie, nerki muszą również prawidłowo spełniać swoje funkcję.

 

Ukryte głęboko w afrykańskiej dżungli, drzewo Borututu (Cochlospermum angolensis) znane jest ze swoich silnych właściwości leczniczych. Napar z kory Borututu jest skutecznym remedium na ciężkie stany chorobowe wątroby (zapalenie, stłuszczenie, marskość), choroby pęcherza moczowego i niestrawność. Od lat wykorzystywany jest w sytuacjach, kiedy leki konwencjonalne przestają być skuteczne.

 
Borututu zasłynęło szczególnie z powodu swoich zbawiennych właściwości w przypadku chorób zarówno wątroby, jak i woreczka żółciowego.
Suplement, zawierający korę afrykańskiego drzewa borututu jest w stu procentach naturalnym produktem i uniwersalnym środkiem oczyszczającym, znanym ze swych właściwości wspomagających pracę wątroby oraz detoksykacyjnych.
Napar z korzenia tego afrykańskiego drzewa został doceniony przez pacjentów przechodzących kurację antyalkoholową, cierpiących na marskość wątroby i w rekonwalescencji jej stanów zapalnych.

 
Jest jedynym produktem roślinnym, który nie tylko usprawnia pracę wątroby, ale ją regeneruje.
Szklanka naparu wypita przed spożyciem alkoholu eliminuje przykry „syndrom dnia następnego”, zapobiegając rozprzestrzenianiu się trujących metabolitów alkoholowych we krwi.
Borututu wpływa korzystnie na organizm przechodzący chemoterapię i obniża poziomu złego cholesterolu.

 
Korzeń drzewa Borututu, bogaty jest w składniki aktywne: chinony, katechiny, fenole i bioflawonoidy, witaminę C, witaminę K, witaminę PP i selen.

 

Zastosowanie BORUTUTU:
– niewydolność wątroby, woreczka żółciowego, trzustki i śledziony
– wspomaganie wątroby po usunięciu woreczka żółciowego
– regeneracja komórek wątroby po alkoholowej destrukcji
– marskość wątroby różnego pochodzenia
– polekowa obstrukcja przewodów żółciowych (chemoterapia)
– gojące działanie na bakteryjne owrzodzenie przewodu pokarmowego (H. Pyllori)
– wirus opryszczki jako płukanki i okłady
– zapobieganie rozprzestrzenianiu trujących metabolitów alkoholowych we krwi i akumulacji w komórkach nerwowych (kac).

 
Niezależnie od problemu z jakim się zmagamy, pamiętajmy, że natura jest źródłem wielu wspaniałych i skutecznych związków, które mogą przywrócić nam zdrowie i wspaniale samopoczucie.

 
Borututu jest jednym z tych dobrodziejstw…
Napar z korzenia Borututu poprawia funkcje trawienne, pomaga na niewydolność wątroby, schorzenia woreczka żółciowego, trzustki i śledziony. Jest także stosowany w leczeniu wirusa opryszczki, natomiast dzięki znacznej ilości antyoksydantów (związków eliminujących wolne rodniki) znajdujących się w korzeniu, może pomoc organizmowi w obronie przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak alkohol czy papierosy.

 
Borututu skutecznie niweluje szkodliwe substancje chemiczne zawarte w wodzie, powietrzu oraz przetworzonych produktach chemicznych.
Zapraszamy!