Do najczęściej występujących należą bóle grzbietu, kostno-stawowe oraz bóle mięśniowe, związane z nadmiernym wysiłkiem fizycznym, czy przebytymi urazami.

Ból mięśni występuje często po intensywnym wysiłku fizycznym, szczególnie u osób nie wytrenowanych. Mięśnie bolą przy prawie każdym ruchu, są napięte i wrażliwe. Ból mięśni jest z reguły nieszkodliwy i przebiega bez powikłań. Ciepła kąpiel lub okłady odprężają napięte mięśnie i łagodzą ból. Ból mięśni może się zmniejszyć, gdy bolące mięśnie ponownie zostaną rozruszane.

Gdy ból jest bardzo dokuczliwy, można doraźnie zastosować leki przeciwbólowe. Bóle mięśni często towarzyszą również infekcjom wirusowym. Są one wówczas łagodniejsze niż bóle po wysiłku i dotyczą wielu grup mięśni.

Bóle grzbietu najczęściej są bólami mięśniowymi i bywają bardzo uciążliwe. Ból grzbietu to najczęściej dotkliwy ból, który nasila się podczas zmiany pozycji. W większości przypadków bóle te nie powodują niebezpiecznych powikłań, ale często nawracają, szczególnie w sytuacji utrzymującego się czynnika wywołującego. Najczęściej powstają w wyniku złej postawy w połączeniu ze słabo rozwiniętymi mięśniami grzbietu. Typowym czynnikiem wywołującym ból grzbietu jest długotrwałe stanie lub siedzenie. Niekiedy przyczyną wywołującą ból może być długotrwałe leżenie.

Bóle kostno-stawowe najczęściej są objawem choroby zwyrodnieniowej stawów, pojawiającej się przede wszystkim u osób w starszym wieku. Choroba zwyrodnieniowa stawów pojawia się, gdy zużywają się chrząstki stawowe, co prowadzi do ocierania się kości. Wywołuje to ból, uczucie sztywności, prowadzi do powstania stanu zapalnego oraz wyrośli kostnych. Choroba zwyrodnieniowa zazwyczaj obejmuje biodra, kolana, dłonie, stopy i kręgosłup. Do typowych objawów zaliczamy bóle związane z wysiłkiem i poranną sztywność stawów, a także ograniczenie ich ruchomości.

Szczęśliwie, od niedawna, na rynku farmaceutycznym dostępny jest żel przeciwbólowy, o sile i skuteczności porównywalnej do leków na receptę.

NORDIC ICE jest nowym lekiem, stosowanym miejscowo, którego formuła opiera się na kombinacji składników przeciwbólowych, działających synergistycznie.

W żelu NORDIC ICE znajdują się również wyciąg z arniki, który działa przeciwzalanie i przeciwobrzękowo.

Żel ten został opracowany z myślą o leczeniu ostrego bólu, z delikatną nutą zapachową, która znika po kilku miutach. Ta unikalna formuła zawiera lidokainę, lek, który znajduje się w wielu przeciwbólowych lekach recepturowych, przepisywanych przez lekarzy.

Lidokaina jest połączona z mentolem oraz kamforą w celu osiągnięcia maksymalnej ulgi. NORDIC ICE został stworzony z myślą o pacjentach, którzy nie stosują leków na receptę (lub dla tych, którzy nie mogą sobie finansowo pozwolić na kupno takich środków), a pragną znaleźć produkt, który będzie równie skuteczny i bezpieczny co kremy, maści i plastry przeciwbólowe, dostępne wyłącznie na receptę.

Produkt NORDIC ICE jest dostępny tylko w renomowanych aptekach, między innymi w naszej, Markowej Aptece Pharmacy.

Koniecznie zajrzyj do nas
i zapytaj się o ten produkt!
Zwalcz ostry ból już dziś!
Zapraszamy!