Święconka w szkole św. Cyryla i Metodego

Święconka w szkole św. Cyryla i Metodego

27 i 28 marca w Polskiej Szkole Sobotniej przy parafii św. Cyryla i Metodego wyczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci i młodzież tradycyjnie już zebrały się, aby wspólnie świętować i kontynuować świąteczne tradycje.

Ponieważ nasza szkoła jest placówką, w której uczy się ponad czterystu uczniów, pracujemy i uczymy się na dwie zmiany. W piątki do szkoły przychodzi młodzież, czyli uczniowie klas 6-12, a w soboty dzieci z klas 0-5. Tak też świętowaliśmy Wielkanoc – w piątek i sobotę, chociaż scenariusz uroczystości był bardzo podobny.

Spotkanie rozpoczął ksiądz Tadeusz Maciejewski – proboszcz parafii, przy której mieści się nasza szkoła. Uroczyście powitał wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców, po czym poświęcił przyniesione przez każdą klasę pokarmy.

Zanim uczniowie rozeszli się do swoich sal, aby tam wspólnie zjeść tradycyjną święconkę i rozmawiać o tradycjach wielkanocnych, wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez swoich kolegów i koleżanki oraz przyjęli świąteczne życzenia od prezes Polskich Szkół Dokształcających – Doroty Andraki, która jest jednocześnie dyrektorem szkoły.

Uczniowie z sympatią i zadowoleniem wypowiadają się o tego typu szkolnych spotkaniach, jest to dla nich bowiem okazja, żeby z przyjaciółmi z polskiej szkoły spędzić czas inaczej i bardziej swobodnie niż na zajęciach, porozmawiać, pośmiać się i wspólnie pobiesiadować, a co najważniejsze, aby kultywować polskie tradycje i zwyczaje.

Magdalena Ślaski

Prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających i dyrektor szkoły dr Dorota Andraka składa życzenia dzieciom, rodzicom i pedagogom.

Prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających i dyrektor szkoły dr Dorota Andraka składa życzenia dzieciom, rodzicom i pedagogom.

 

Święconka w szkole św. Cyryla i Metodego

Święconka w szkole św. Cyryla i Metodego

Święconka w szkole św. Cyryla i Metodego

Święconka w szkole św. Cyryla i Metodego

Święconka w szkole św. Cyryla i Metodego

Święconka w szkole św. Cyryla i Metodego