Harrison Ford

Meksyk zapłacił 20. mln dolarów. Za tę cenę wytwornie filmowe produkujące najnowszego Bonda mają przedstawić ten kraj w korzystnym świetle. Taki product placement tylko większy niż zazwyczaj. Na razie film kręcony jest głównie w Szwajcarii, ale może Bond na alepejskich szlakach wzdycha: Jaka szkoda, że to nie Meksyk

Harry Styles, leader wielbionego przez nastolatki całego świata zespołu One Direction został pozbawiony otoczki. Otóż jego kosmetyczka ujawniła, że zjawia się raz na sześć tygodni na ogromnie modne w Los Angeles zabiegi polegające na obkładaniu twarzy owczą placentą. Jeśli ktoś zapomniał, placenta to po prostu łożysko, a owcza, bo ponoć ta właśnie jest najbardziej podobna do komórek skóry ludzkiej, więc wnika. Ta konkretna, której używa Harry jest sprowadzana z Nowej Zelandii i mieszana ze specjalnymi żelami. Z tym wszystkim młody muzyk mieści się w tzw. średniej z populacji, hollywoodzkiej, znaczy, gdzie stosuje się na przykład nakłucia igłami akupunkturowymi wprowadzające pod skórę krew, na szczęście własną, pilingi z okruchów szlachetnych kamieni dobranych do znaku Zodiaku, okłady ze złota, oraz – to specjalność Toma Cruise – maseczki z ptasich odchodów. Kleopatra i jej kąpiele w kozim mleku to drobiazg, choć przez wieki były symbolem, jakby to ładnie powiedzieć; starożytnego rozpasania.

Lourdes, 18. letnia córka piosenkarki Madonny, najstarsza z jej dzieci biologicznych i adoptowanych, miała okazję w gronie koleżanek z University of Michigan wysłuchać piosenek i przejrzeć część starszych teledysków swojej mamy i stwierdziła, że jest przerażona ładunkiem erotyzmu i seksu, który zawierają, nie cierpi ich i najchętniej by je wszystkie skasowała i zresztą nigdy ich nie lubiła. Inne dzieci piosenkarki nie wykazują aż takiego zaangażowania emocjonalnego w jej twórczość. 14. letni syn Rocco słucha głównie zespołów młodzieżowych, a dwójka młodszych zupełnie nie jest zainteresowana jej muzyką. Nawiasem mówiąc nie sprawdziły się czarne scenariusze jej nowojorskich sąsiadów. Kiedy kupowała dom w Nowym Jorku w jednym miejscu jej odmówiono, ale udało jej się w końcu nabyć za 32. miliony dolarów dwa sąsiadujące budynki w bardzo spokojnej okolicy, przy 152 East 81st Street na Manhattanie. Zresztą nawet bez dokładnego adresu od razu widać, że się nieco różnią od najbliższego sąsiedztwa, jednak sama Madonna nie sprawia sąsiadom kłopotów. Okna parteru są zazwyczaj zaciemnione i od czasu do czasu limuzyna z równie zaciemnionymi oknami wjeżdża i wyjeżdża spoza zamykanej elektronicznie bramy, to cały widoczny na zewnątrz ruch.

Naukowcom się poszczęściło, właśnie po długich badaniach odkryli, że wystraczy piętnaście minut miziania się ze swoim psem, żeby w obydwu organizmach wzrósł poziom oxytocyny, czyli tzw. hormonu miłości, w związku z czym i pies i jego właściciel wychodzą z interakcji wielce ukontentowani.

Elvis Presley podróżował po Ameryce autobusem wyposażonym we wszystko, co potrzebne do życia, a nawet sam go prowadził, czasem miewał wypadki. A obecnie autobus ten, z całym wyposażeniem oraz pamiątkami, można kupić na aukcji w Nowym Jorku za 100. tysięcy. Pamiątki są najróżniejsze; licencja małżeńska, koszulka, dokumenty, drobiazgi, nawet buteleczki po lekach, które zażywał, niestety ze zbyt wielkim uwielbieniem. Elvis kupował autobus osobiście, zapłacił 25. tys. dolarów, rachunek wchodzi w skład pamiątek. Wszystko w środku zostało odnowione, ale nic nie wymieniano, więc wnętrze jest dokładnie takie, jak było, gdy podróżowała nim cała Mafia. W autobusie mieści się swobodnie 12 osób, miejsc do spania jest dziewięć. Wygodne fotele, kanapy, spora kuchnia. Aukcja odbędzie się 16 maja w Hard Rock Cafe.

Harrison Ford nareszcie czuje się lepiej! Aktor uległ bardzo poważnemu wypadkowi na początku marca, gdy pilotował swoją zabytkową, pochodzącą z czasów II wojny światowej awionetkę. Na szczęście, akurat na polu golfowym w pobliżu miejsca wypadku grali dwaj lekarze i mogli mu udzielić natychmiastowej pomocy. Początkowo wieści ze szpitala nie napawały optymizmem, ale jak powiedziała jego żona, Calista Flockhard; „On jest nieprawdopodobnie silny, wyjdzie z tego, czuje się z każdym dniem lepiej”. To jego drugi poważny wypadek w ciągu ostatniego czasu. Kilka miesięcy temu, w trakcie kręcenia Gwiezdnych Wojen, Han Solo został przywalony ciężkimi, metalowymi wrotami. Zdjęcia przerwano. Złamania i stłuczenia wyleczył, ale wciąż miał kłopoty z bólem w klatce piersiowej. Przyczyny wypadku samolotu nie są jeszcze znane. Aktor jest doświadczonym pilotem, ma też licencję na loty helikopterami i zdarzało się już, że w okolicach swojego rancho w Wyoming, które częściowo oddał jako rezerwat, udzielał pomocy wspinaczom podlatując do ich stanowisk, brał też udział w lotach pokazowych. Zbiera, konserwuje i przywraca do życia stare samoloty.

Natalka Maliga z Borough Park na Brooklynie właśnie kończy szkołę dla przyszłych artystów: The Cooper Union for the Advancement of Science and Art i – miło donieść – jej zaklęte w podświetlanych kasetach, nakładane na szkło specjalną techniką grafiki, które pokazała w ramach pracy dyplomowej, zrobiły wielkie wrażenie na zajmujących się sztuką nowoczesną, szukających nowych talentów nowojorskich specjalistach. Rok 2015 zgodnie z przepowiednią ma sprzyjać twórczym zamierzeniom i najwyraźniej w jej wypadku się sprawdza. Gratulacje.